banner263

Hoytaş Madencilik kırma taş ve kum eleme tesisi hizmete başladı

Hoytaş Madencilik tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Çakallı Mahallesi’ne kurulan kırma taş ve kum eleme tesisi hizmete başladı.

Sektöründe 33 yıllık tecrübesi ile kaliteli donanım ve deneyimli iş gücü kullanarak güçlü bir sinerji ile durmaksızın çalışmaya devam eden Hoytaş Madencilik, yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda birçok ilde tesisleri bulunan Hoytaş Madencilik, son yatırımını Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Çakallı Mahallesi’ne yaptı. Kurulan tesisle, kırma taş, kum eleme, kırma-eleme, agrega ve mıcır üretimi ile belediyeler başta olmak üzere diğer sektörlerin ihtiyaçları karşılanacak.100 hektarlık alan üzerine kurulan tesis saatte 500 ton kapasite ile çalışıyor. Tesisin hizmete başlaması nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Düzenlenen törene, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Gölbaşı Balkar Beldesi Belediye Başkanı Orhan Orhan, Hoytaş Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.

33 YILLIK TECRÜBEYE SAHİBİZ

Hoytaş Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldırım, yaptığı açıklamada, son sistem iş makineleriyle tesiste bölgenin ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi. Yıldırım, “Firmamız 1989 yılında bu işe başladı. 33 yıllık tecrübeye sahibiz. Kahramanmaraş’ta böyle bir ihtiyaç olduğunu hissettik ve yaptığımız araştırmalar sonucu Türkoğlu ilçesinde kum ve taş madenciliği açısından kaliteli rezervin olduğunu tespit ederek, çalışmalara başladık. Buraya kurmadan önce ciddi bir çalışma yaptık. Karot çalışması yaptık. Yer incelemelerinde bulunduk. O çalışmalardan yola çıkarak burada iyi bir rezerv olduğuna kanaat getirdik. O doğrultu da yola çıktık ve sonuçlar bizi doğru yöne yönlendirdi. Kahramanmaraş’ta en kaliteli rezervin burada olduğu kanaatindeyiz.

SAATLİK ÜRETİM KAPASİTESİ YAKLAŞIK 500 TON

Tesisimizi kurduk, üretime başladık. Toplam 100 hektarlık alana sahip bir ruhsatımız var. Tesisimizin 75 hektarlık alanı işletme ruhsatına sahip. Saatlik üretim kapasitesi yaklaşık 500 ton. Bir vardiyada 4 bin ton kapasitemiz var. Günümüz şartlarına uygun, modern, çağdaş bir tesis. Kahramanmaraş’a bu anlamda güzel bir hizmet vereceğimize inanıyorum. Bu amaçla geldik ve bunu başaracağız.

BİZ BURADA BELEDİYELER İÇİN VARIZ, ÖZEL SEKTÖR İÇİN VARIZ, BETON SANTRALLERİ İÇİN VARIZ

Belediyelerin parke tesisleri bizi tercih ediyor. Altyapı projelerinde tercih ediliyoruz. Organize sanayinin altyapı projelerinde tercih ediliyoruz. Beton santrallerinde tercih ediliyoruz. Asfalt şantiyelerinde tercih ediliyoruz. Hepsini kırma kapasitesine sahibiz. Bütün ihtiyaçları karşılayabilecek potansiyelimiz var. Biz burada belediyeler için varız, özel sektör için varız, beton santralleri için varız. Malzememizi isteyene kalite tespiti için bir kamyon olarak gönderiyoruz. Bundan ücret talep etmiyoruz. Bizim ürettiğimiz betonu kullandıktan sonra eğer beğenirlerse o zaman ücreti konuşuyoruz. Bu anlamda da sahaya gönderdiğimiz betonda çok olumlu geri dönüşler aldık. Bizim amacımız öncelikle müşteriye doğru hizmeti sunmak.

Firmamız, insan sağlığına ve çevreye duyarlı, iş güvenliğine ve kanunlara bağlı, bilim ve teknolojiyi yakından takip ederek, kalite kontrol laboratuvarı ve yetkin teknik personeli ile nitelikli malzeme üretimi yapmayı kendisine şiar edinmiştir.

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER