banner287

Havalar ısındı, Rent A Car sektörü hareketlendi

Kahramanmaraş’ta Rent A Car diğer adıyla oto kiralama sektöründe hizmet veren Mustafa Türkoğlu, tatil sezonunun açılması ve gurbetçilerin kente gelmeye başlamasıyla birlikte işlerinde yoğunluk oluştuğunu ifade etti.

Havalar ısındı, Rent A Car sektörü hareketlendi

Son dönemde sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarının olağanüstü artmasıyla otomobil bayilerinin yanına yaklaşamayan vatandaşlar, ulaşım ihtiyacında çareyi araç kiralamada buluyor. Özellikle havaların ısındığı şu günlerde tatil için uzun yola çıkacak vatandaşlar araç kiralayarak deyim yerindeyse işini ucuza getiriyor. Bu durum ise oto kiralama sektöründe hizmet veren şirketlerin yüzünü güldürürken konuyla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Rent A Car işletmecisi Mustafa Türkoğlu, son günlerde yoğunluktan araç sayısında sıkıntı yaşadıklarını vurguladı. Öte yandan Türkoğlu, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla yurt dışından memleketlerine gelen gurbetçilerin de işlerini olumlu yönde etkilediğini söyledi. Türkoğlu, “Kurban bayramı öncesi araçlara gurbetçilerden talep çok, kurban bayramı öncesi için bayağı bir rezervasyon aldık” dedi.

KİLOMETRESİ DÜŞÜK VE KASKOLU ARAÇ KİRALAYIN

Araç kiralamak isteyenlere kilometresi düşük ve kaskolu araç kiralamaları tavsiyesinde bulunan Mustafa Türkoğlu, araç kiralama tarifeleriyle ilgili şunları söyledi: “Araçları biz günlük 200 kilometre kullanım hakkıyla veriyoruz. Tabii anlaştığımız fiyat üzerinden. Fiyat değişebilir ama kilometreler hiçbir zaman değişmez. 200 kilometreyi geçtiği zaman kilometre başına anlaştığımız ücreti kişiden talep ederiz. Bu da şundan dolayı: Artık biz de sanayide baş edemez olduk. Önceden 1 yağ bakımını 300-400 TL’ye yaptırırken şu anda bin – bin 200 TL hesap çıkıyor. Bundan dolayı bunun üzerine duruyoruz. Biz bu şekilde çalışıyoruz, genel olarak Rent A Car sektörünün de çalışma şekli budur zaten.”

Haber: Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER