banner287

Denizi olmayan Kahramanmaraş, 3'üncü Balık Festivaline hazırlanıyor

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği tarafından daha önce 2 kez düzenlenen 'Balık Festivali' bu yıl da gerçekleştirilecek. 10 Eylül'de başlayıp 2 gün sürecek olan etkinlikte birçok ikram ve gösteri balık tutkunlarıyla buluşturulacak.

Denizi olmayan Kahramanmaraş, 3'üncü Balık Festivaline hazırlanıyor

Tekstil, metal mutfak eşyası ve birçok alanda yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlayan Kahramanmaraş, denizi olmamasına rağmen balık ihracatında da önemli bir paya sahip. En çok balık ihracatı yapan illerin başında gelen Kahramanmaraş’ın ticari potansiyelinin artırılması ve kent halkına balık kültürünün daha fazla yerleştirilmesi amacıyla şehirde daha önce iki kez Balık Festivali düzenlenmiş ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görülmüştü. Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği’nin organizesinde Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapılan etkinliğin bu yılda düzenleneceği açıklanırken, festival hazırlıkları için harekete geçildiği öğrenildi.  

FESTİVAL 2 GÜN SÜRECEK

Milli İrade Meydanı’nda 10 Eylül Saat 10.00’da başlayacak olan 3’üncü Geleneksel Balık Festivali 11 Eylül Cumartesi saat 22.00’de sona erecek. Türkiye’nin çeşitli illerinden de katılımın olacağı etkinlikte, balık stantları, gösteriler, yarışmalar ve ekmek arası balık ikramı yapılacak. Ulusal ve yerel sanatçıların da yer alacağı etkinlikte Kahramanmaraş Halk Oyunları ile Kemençe gösterileri de yapılacak. Ayrıca festivalde çocuklar için balık tutma yarışmaları, halkoyunları, geleneksel okçuluk ve balık ikramı gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Bu arada, festivale tüm vatandaşlar ücretsiz katılım sağlayabilecek.

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER