Kahramanmaraş’ta meslek edinmek isteyen vatandaşlar için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursu (KAMEK) Özel İdare İş Merkezinde halkın hizmetine açıldı.

Bünyesinde barındırdığı birçok kursla halka hizmet vermeyi hedefleyen KAMEK, meslek edinmek isteyen vatandaşlara, istediği alanda ücretsiz kursla birlikte aldığı eğitim bitiminde Halk Eğitim Merkezi destekli sertifikaları verilecek. Konuyla ilgili gazetemize değerlendirme yapan KAMEK Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş, açılan kurslarla halka hizmet ettiklerini ve bu esas kapsamında da “Halka hizmet hakka hizmettir” düşüncesiyle yola çıktıklarının altını çizdi. Birçok alanda kurs açtıklarını şu an için 9 kursla vatandaşlara hizmet verildiğini ifade eden Okumuş, Kursları şöyle sıraladı: “Nikâh şekeri hazırlama, kuaförlük, satış görevlisi, bilgisayar kullanımı, web tasarımı, ney, ud” Mevcut kursların yanı sıra yeni kurslar açmak için çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Okumuş şöyle devam etti: “Burada şu an için 9 tane kursumuz var. Bu kurslar nikâh şekeri hazırlama, kuaförlük, satış görevlisi, bilgisayar kullanımı, web tasarımı, ney, ud gibi kurslarımız mevcut. Açmayı planladığımız kursalar ise dikiş, konfeksiyon, otocet, corel draw, photoshop, İngilizce gibi kursları açmak için hazırlıkları yapıyoruz. Kurslara katılım için herhangi bir ücrette almıyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Kahramanmaraşlı vatandaşlara ücretsiz olarak sunduğu bir hizmettir.”

‘KURS BİTİMİNDE HALK EĞİTİM DESTEKLİ SERTİFİKA’
Kurs bitiminde sertifika verdiklerini diler getiren Okumuş, “Bu sertifikalarla iş yeri açmak isteyen vatandaşlarımız iş yeri açabilir” dedi. Konuşmasının devamında Okumuş şunları kaydetti: “Kurslarımızdan 16 yaşın üzerindeki herkes faydalanabilir. Kahramanmaraş’ın merkezinde olan bir iş merkezinde büyükşehir her yerde diyerek kurs merkezini oluşturduk. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlerimize sertifikalarını veriyoruz.”

‘KURSLARA BÜYÜK İLGİ VAR’
Kurslara olan ilginin beklentinin üzerinde olduğunu söyleyen Okumuş, “Kursumuza olan ilgi gayet iyi kurs kayıtlarımız beklentilerimizin üzerinde yer alıyor. Ekim ayının içerisinde eğitimlerimize başlayacağız. Kursumuz halka hizmet hakka hizmettir bilinciyle birlikte başladı. Bizim için halkımıza hizmet etmek büyük bir aşktır. KAMEK tüm Kahramanmaraş’a il ve ilçelerde dâhil olmak üzere hizmet verecek” şeklinde konuştu.
Haber: Kübra Dilbirliği