İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç’a destek olmak için Kahramanmaraş’a geldi.

Seçim çalışmalarına Çağlayancerit ilçesinde devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç’a destek olmak için gelen İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Ali Öztunç’un meclise gönderilmesi gerektiğini ve Öztunç’un CHP iktidarında Kahramanmaraş’a bakan olarak döneceğini ifade etti. Kerimoğlu, Ali Öztunç’u yakından tanıdığını bu ülke için elinden geleni yaptığını ve RTÜK Üyesi iken Türkiye’deki önemli kişiler arasında yer alıyordu. Konum itibarı ile Başbakanlık Müşavirliği görevi yapıyordu ama bugün Ali Öztunç’a destek olmak için buraya geldim. Ben kendisine şimdiden başarılar diliyorum kendisini uzun yılardan bu yana, tanıdığım için şunu söylemek istiyorum siz onu buradan milletvekili gönderirseniz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ali kardeşimize olan güven ve samimiyetten dolayı Kahramanmaraş’a bakan olarak gönderecek. Bu zaman kadar Ali Öztunç’un yapmış olduğu çalışmalardan da eminim” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN CHP KARDEŞLİĞİNE BİRLİKTELİĞİNE REFAHINA İHTİYACI VAR’
Kerimoğlu, Türkiye’nin kardeşliğine, birlikteliğine, refahına, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına çok ihtiyaç olduğunu bununda Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile olacağına güveniyoruz. Türkiye’nin CHP iktidarına çok ihtiyaç var sizlerden bu anlamada partimize destek istiyoruz. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi 1 Kasım seçimlerinden sonra iktidarın büyük ortağı olacak ama biraz gayret gösterirseniz tek başına iktidar olacak ben hepinize bu sıcak ve samimi dostluğunuzdan ve yüzünüzdeki sıcaklıktan kalbinizdeki iyilikten görüyorum. Ali Öztunç’u gönülden sahiplendiğinizi görüyorum, Ben bundan dolayı teşekkür ediyorum ayrıca Bakırköy’e yolunuz düşerse, bizim elimizden gelen yapmamız gereken her şeyi yapmaya hazırız” diyerek sözlerine devam eden Kerimoğlu, “Ben sadece Ali beye değil ikinci sıradaki Milletvekili adayımız Doç. Dr. Alper Keten’e de sahip çıkmanız ve Milletvekili olarak meclise göndermenizi sözünü almak istiyorum ben anladım’ ki hepiniz Kahramanmaraş’ın yiğit insanlarınız Çağlayancerit ilçesinin oylarının tamamı almış ben şimdiden sayın bakanımı tebrik ediyorum” dedi.

Son olarak konuşmasında tüm Kahramanmaraş halkına saygı ve sevgilerini sunan Kerimoğlu, “Ayrıca Bakırköy halkının selamlarını getirdim. Kahramanmaraş’a biz Cumhuriyet Halk Partisi seçim çalışmaları kapsamında Anadolu’nun her köşesine gidiyoruz ama Benim için Kahramanmaraş’ın özel bir anlamı var aslen bende Kahramanmaraş Elbistan kökenliyim her ne kadar Ardahan doğumlu olsam da akrabalarım Elbistan ilçesinde. Akrabalarımla hemşerilerimle birlikte olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Seçim çalışmalarına geldik. Hemşerimiz Ali Öztunç Türkiye’nin en önemli bürokratlarından birisi Kahramanmaraş Halkı acısından büyük şans olarak görüyorum. Ali Öztunç Türkiye’de yapmış olduğu çalışmaları ile ses getiren birisi Ali Öztunç, Milletvekili olarak meclise giderse Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı kemal Kılçdaroğlu başbakan, Ali Öztunç ise Kahramanmaraş’a bakan olarak döner ben Kahramanmaraş halkının Ali Öztunç’a ve ikinci sıra adayımız olan meslektaşım Alper Keten’ede yoğun ilgi var ben emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ayrıca ziyaretler sırasında İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Nurhak İlçesine ve Helete Mahallesi’ne park sözü verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, “İstanbul'dan kalkıp buraya bizlere destek olmak için gelen Bakırköy Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Haber Merkezi