Başkan Güngör’den Andırın’a Müjde: Yeni Terminal İçin İhaleye Çıkıyoruz

Büyükşehir Belediyesi, Andırın’da inşa edilecek yeni terminal için ihaleye çıkıyor. Başkan Hayrettin Güngör, “Andırın ilçemize yeni terminal inşa ediyoruz. Çalışmalarımızı tamamladık, 10 Mayıs’ta ihaleye çıkıyoruz. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Güngör’den Andırın’a Müjde:  Yeni Terminal İçin İhaleye Çıkıyoruz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. İlçelerde bir bir hayata geçirilen projelere bir yenisi daha ekleniyor. Andırın’ın ihtiyacı karşılamayan, eski terminali yenileniyor.  Büyükşehir Belediyesi 10 Mayıs Salı günü saat 14.00’da Andırın Terminali için ihaleye çıkılıyor. Hayata geçirilecek proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “İlçe terminalimiz eski bir yapı. Artık ihtiyaçlara cevap veremiyor. Ziyaretlerimizde de gerek esnafımızdan gerekse vatandaşlarımızdan bu yönde bir talep almıştık. Eski terminalin bulunduğu alan için projemizi hazırladık” diye konuştu.

İhalesi 10 Mayıs’ta

Proje hazırlıklarının tamamlandığını belirten Başkan Güngör, “Hamdolsun çalışmalarımızı tamamladık. Andırın ilçemizin eski ve ihtiyacı karşılamayan terminalini yeniliyoruz. Eski terminalin bulunduğu yere yolcu bekleme alanları, bilet satış gişeleri, dinlenme alanları ve sosyal donatılarıyla ilçemize yakışır bir terminal binası kazandırıyoruz. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 10 Mayıs Salı günü ihalesi gerçekleştirilecek. İnşallah ardından da hemen çalışmaları başlatacağız. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali güzel
ali güzel - 4 hafta Önce

Sayın Başkanım;
Kahramanmaraş'ta Merkez belediyelere sesleniyorum.; kimin görevi ise Demokrasi meydanı ŞEKERCİ AHMET yaya yolunu sabah saatlerinde dükkanından enaz 5 metreye kadar bir dolap ile kapatıyor. niye müdahale edilmiyor. her gün yazıyorum hangi belediyenin görev alanı ise hiç buradan yorumları okumuyorlarmı; 01.04.2022 6-7 mt. işgal devam ediyor. 22.04.2022

SIRADAKİ HABER