19 Eylül Gaziler Günü Töreni

Elbistan ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

19 Eylül Gaziler Günü Töreni

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi İlyas Kebeli, törende yaptığı konuşmada, vatan uğruna ölümü göze alan Türk ordusunun daha sonra dünya barışını korumak için görev aldığını belirterek, "Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş, gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını ve hür yaşamasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru ve güvenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günde, şehit ve gazilerimizi anarak birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
Törene, Kaymakam Tuncay Akkoyun, Jandarma Komutanı Sinan Sert, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Hasan Ayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Koç, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ile gazi ve şehit yakınları, daire amirleri ve askeri erkan katıldı.

Haber: Erdi İşbilir/Elbistan

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER