Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atif Şirikçi, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını değerlendirdi. Şirikçi, AK Parti’nin zaferiyle sonuçlanan seçimler için “Halk istikrara oy verdi” dedi.

Türkiye’nin 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, Cumhuriyet tarihinden bu yana görülmemiş önemli yatırımlara imza attığını belirten Atıf Şirikçi, alınan sonucun bu hizmetlerin karşılığı olduğunu söyledi. 7 Haziran genel seçimlerinde yaşanan tablonun, siyasi istikrarsızlığın Türkiye’ye hangi koşullara getireceğini gösterdiğini bildiren Şirikçi şöyle devam etti:
“7 Haziran’da hiçbir parti tek başına iktidar olamadı. Koalisyon kurulamadı. Yaşanan belirsizlik ve siyasi istikrarsızlık ortamı Türkiye’yi geçici de olsa tedirgin edici gelişmelere itti. Halkımız bu gelişmelerden çıkarttığı dersi 1 Kasım’da sandığa yansıttı.”
1 Kasım seçimlerinin iş dünyasının talep ettiği beklentileri de karşıladığını kaydeden MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, “7 Haziran,‘Kaos mu, istikrar mı?’, ‘Belirsizlik mi, yola devam mı?’ ikilemini ortaya koydu. 1 Kasım’da ise halkımız bu geçici sıkıntıları kesin biçimde sona erdirerek tavrını istikrardan yana koydu“ diye konuştu.

"İŞ DÜNYASI GÜVENLİ LİMAN İSTER"
Türkiye’nin sağlıklı büyümesini sürdürmesinin 13 yıldır olduğu gibi sağlıklı bir siyasi istikrar yapısından geçtiğini söyleyen Şirikçi, “Sonuç iş dünyasının da arzu ettiği bir sonuçtur. İş dünyası, kara bulutları, belirsizliği ve istikrarsızlığı sevmez. Yatırımcılar sakin, güvenli ve huzurlu bir liman ararlar. Bu limanda, gemiler yeniden Türkiye’nin parlak geleceğine yol almak üzere demirleyeceklerdir. Sonuçlar milletimize, halkımıza, vatanımıza hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra bizlere düşen; Türk, Kürt, Alevi, Sunni, Çerkez, Arap ayırt etmeksizin milletçe, birlik ve beraberlik içinde yarının refah dolu Türkiye’sini kurmak için çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.  İHA