Yeni’ye Onursal Başkanlık payesi!

Ömrünü adadığı gazetecilik mesleğinde bugüne kadar birçok başarıya imza atan ve Akdeniz bölgesinin en etkili gazetecilerinden olan Mevlüt Yeni’ye Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) tarafından Yeni'ye Onursal Başkanlık payesi verildi.

Yeni’ye Onursal Başkanlık payesi!

9 yıldır Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlık görevini sürdüren Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, geçtiğimiz aylarda yapılan Olağanüstü Genel Kurulu sonrasında Akdeniz Gazeteciler Federasyonu başkanlık görevini Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun’a devretmişti. Görevi devretmesinin ardından bölgesindeki cemiyet ve medya kuruluşlarına veda ziyaretleri gerçekleştiren Yeni, şimdi yurt dışına gitme kararı aldığını açıkladı.

YENİ’NİN KİTAP GELİRLERİ ÖĞRENCİLERE BURS OLACAK
Mesleğe Alanya'da başlayan ve Antalya'da devam eden Gazeteci Üstat Mevlüt Yeni, Cemiyet başkanlığı, Federasyon Başkanlığı, Konfederasyon görevi gibi birçok önemli kuruluşlarda yer alırken, Yeni için Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nde veda gecesi düzenlendi. Düzenlenen gecede hayatının 40 yılını kaleme, habere ve gazete sayfalarına ayıran Usta Gazeteci Mevlüt Yeni’ye Onursal Başkanlık Payesi takdim edildi. Duygu dolu anların yaşandığı gecede Yeni, 4 bin yazı içinden seçilen ‘Sadece Gazeteci Mevlüt’ Yeni kitabını da imzaladı. Bu kitabın satışından elde edilecek gelir, üniversite öğrencisi için burs olarak verilecek.

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER