Yeni Eğitim Yılı Öncesi Güvenlik Kurulu Toplandı!

Elbistan İlçesinde yeni eğitim-öğretim yılı öncesi Kaymakam Tuncay Akkoyun başkanlığında güvenlik kurulu toplantısı yapıldı.

Yeni Eğitim Yılı Öncesi Güvenlik Kurulu Toplandı!

Elbistan İlçesinde yapılan güvenlik toplantısında Bu kapsamda; ilçemizde hassas olduğu belirlenen okullar başta olmak üzere, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele ve çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislerle taşınması konularının değerlendirildiği toplantı Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılmıştır. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun; “Yaptığımız toplantıda, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başlamadan alınması gereken tedbirler görüşüldü. Özellikle okul ve öğrenci güvenliği ve öğrencilerimizin huzurlu bir şekilde Eğitim Öğretime devam etmeleri, okul içerisindeki ve okul dışındaki güvenlik tedbirleri, bağımlılık yapan maddelerle mücadele anlamında öğrencilerimizin korunmasına yönelik tedbirler, öğrencilerimizin taşınma işlemleri, okul giriş çıkış saatleriyle ilgili düzenlemeler vb. konular gündeme alındı. Toplantıya; daire amirlerimiz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Elbistan Belediyesi temsilcileri, kolluk kuvvetlerimiz, muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, öğrenci taşıma işi yapan yetkililer katıldı. Yoğun bir katılım vardı. Özellikle alınması gereken tedbirleri ilettik.

DENETLEMELER SÜREKLİ OLACAK!

Yine Eğitim Öğretimle ilgili katkı sunmak isteyen arkadaşlarımız gündem maddeleri çerçevesinde katkılarını sundular, verimli bir toplantı oldu. İnşallah 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı bizim içinde, Elbistan’ımız içinde, ülkemiz içinde başarılarla dolu bir yıl olur. Öğrenci servis araçlarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızın mevzuatı var. Servis araçlarını kullanan şoförlerin seçimleri ve eğitimleri önemli. Bu anlamda biz, Milli eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız ihalelerde bu hususlara dikkat ediyor ve var olan şartnameleri harfiyen uyguluyoruz. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı resmi taşıma dışında özel servisler var. Velilerin gerek kendileri gerek okul Aile Birlikleri vasıtasıyla özel olarak temin ettikleri bu servislerde de tedbirlerimizi ve denetimlerimizi gerçekleştireceğiz. Elbistan’ımızda kolluk kuvvetlerimiz-trafik yetkililerimiz marifetiyle ve okul müdürlerimizi de bu işin içine dâhil ederek tedbirler en üst düzeyde alınacak, kesinlikle en küçük bir ihmale yer verilmesine müsaade etmeyeceğiz. Araçların kış lastiğinden, ruhsatına, emniyet kemerinden, zorunlu tutulan ekipmanlarına kadar tedbirlerimizi alacağız ve denetlemeler sürekli olacak” dedi.

Erdi İşbilir/Elbistan
 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER