YEDİKUYULAR’IN ÇEHRESİ GÜZELLEŞİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve kentin göz bebeği konumunda bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi’nin çehresi güzelleştiriliyor. Yolunun genişletildiği, fidan dikiminin yapıldığı, yol kenarlarına bankların yerleştirildiği ve otopark çalışmalarının yapıldığı Yedikuyular’da sezon hazırlıkları son sürat devam ediyor.

YEDİKUYULAR’IN ÇEHRESİ GÜZELLEŞİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un prestij projelerinden biri olan ve kısa sürede tamamlanarak bölgede kış turizmi anlamında büyük bir çıkış yakalayan Yedikuyular Kayak Merkezi, yapımının ikinci yılında sezon öncesi vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi için cazip hale getiriliyor. Bir yandan otopark düzenlemelerinin yapıldığı alanda diğer yandan da ulaşımın daha kolay olabilmesi açısında yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Öte yandan boş alanlara fidanların dikilip, bankların yerleştirildiği Yedikuyular’ın böylece çehresi de bambaşka bir güzelliğe kavuşuyor.

32 BİN FİDAN DİKİLECEK
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda görevli Yahya Gök, “Bu alanda şuanda çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Yaklaşık 40 bin metrekare alanda Ardıç, Huş ve Sedirle ağaçlandırma yapılacaktır. Burada yaklaşık olarak 32 bin fidan dikilecektir. Kayak merkezi, Kayak pisti etrafına da toprak kaymasını önlemek amaçlı ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Aynı zamanda da yol kenarına da ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Yeni sezona hazırlık olarak düşünelim tahminen bu ayın 20’sine doğru ağaçlandırma çalışması tamamlanmış olacak. Yedikuyular’a gelen vatandaşlarımız bu alana geldiklerinde diğer kayak merkezlerinde gördükleri gibi daha güzel daha yeşil bir ortama kavuşacaklar. Daha ferah bir ortamda hem pikniklerini yapacaklar hem de kayak merkezinde istedikleri gibi eğleneceklerdir” ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet Can Tekdöş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER