YEDİKUYULAR YOLUNDA ASFALT MESAİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular Kayak Merkezi’ne ulaşımı rahatlatma adına başlattığı çalışmalara gece gündüz demeden devam ediyor.

YEDİKUYULAR YOLUNDA ASFALT MESAİSİ

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesinde Bertiz Mahalleleri olarak adlandırılan bölgeye ulaşımı sağlayan Yedikuyular Kayak Merkezi yolunda bir taraftan genişletme ve şarampol bakımı yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir taraftan da sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Genişletme ve alt yapı çalışmaları tamamlanan yerlerde sıcak asfalt çalışmalarını yürüten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda tehlikeli olan bölgelerde yol kenarlarına güvenlik amaçlı beton bariyerler yerleştiriyor. Büyükşehir Belediye ekipleri yolda gece gündüz çalışmalara devam ederek sezona yetiştirmeye çalışıyor.

DÖRT ŞERİTLİ DUBLE YOL
Yedikuyular Kayak Merkezi’nin Türkiye’de önemli kayak merkezlerinden birisini olduğunu ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Türkiye’mizin önemli turizm merkezlerinden birisi haline gelen Yedikuyular Kayak Merkezi’min yolunda genişletme ve asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Geçen yıl sezon ortasında hizmete sunduğumuz Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi 700 bin kişi ziyaret etmişti. Geçen yıla oranla yollarımızda alt yapı ve genişletme çalışmalarımızı tamamladık ve iki gidiş iki geliş olmak üzere dört şeritli duble yol yapıyoruz. Yol genişletme çalışmalarımızda gerek Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler gerekse vatandaşların özel mülkiyetleri vardı. Bu sorunları aşarak yolumuzu genişlettik, şu anda da asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER