Vazgeçilmezimiz mısır

Vazgeçilmezimiz mısır

Şehrin çeşitli bölgelerine kurulan mısır noktalarına vatandaşın ilgisi bir hayli yoğun.

Mısır toplumumuzda önemli bir geçim kaynağı olduğu gibi insanlarımızın da vazgeçilmez damak tadı olmuştur. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin çeşitli bölgelerine kurduğu mısır noktalarına vatandaşın ilgisi bir hayli yoğun. Bu mısır noktalarından birinde mısır satışı yapan Cuma Çolak, Manşet Gazetesi haber ekibine değerlendirmelerde bulundu. Çolak, “Satışlarımız çok iyi durumda vatandaşlarımızın mısıra ilgisi oldukça yoğun” dedi. 


‘KIŞIN DAHA ÇOK TÜKETİLİYOR’
Vatandaşların kışın daha çok mısır tükettiğini belirten Çolak, bunun sebebinin ise insanların kış soğuğunda sıcak sıcak haşlanmış mısırı sevmelerinden olduğunu söyledi. Çolak, “Mısır satışları yaza göre kışın daha iyi durumda. Vatandaşlar kışın mısırı daha çok tüketiyor, çünkü kışın soğuğunda vatandaşlar sıcak sıcak haşlanmış mısırı daha çok seviyorlar. Yazın çiftçilik yapan vatandaşlardan temin ettiğimiz mısırı kışın korunması için derin dondurucuda muhafaza ediyoruz ki vatandaşlarımıza bayat mısır satmayalım” şeklinde konuştu.

‘GÜNLÜK 2-3 ÇUVAL MISIR GELİYOR’
Mısır satışlarında günlük belli bir standarttın olmadığı söyleyen Çolak, kimi zaman bütün çuvallardaki mısırları sattığını, kimi zamanda neredeyse bir çuval mısır dahi satamadığını belirtti. Çolak, “Her gün çiftçilerden 2-3 çuval mısır alıyoruz. Bir çuvalın içinde ise yaklaşık 100 adet mısır oluyor. Satışlarımızda belli bir standart yok. Kimi zaman tüm çuvalları bitirdiğimizde oluyor, kimi zaman neredeyse bir çuval mısırı dahi satamıyoruz. Ama genel olarak baktığımızda Kahramanmaraş’ta mısır satışları iyi durumda. Bu açıdan hem biz kazanıyoruz hem vatandaşlara gül bir damak tadı sunuyoruz.”
Haber: Emre Akkış 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER