Vatandaşlara anında hizmet

Vatandaşlara anında hizmet

Afşin Belediyesi bünyesinde kurulan İşkur Hizmet Noktası vatandaşların birçok hizmet alanlarını Kahramanmaraş merkeze gitmeden kolayca işlemlerini yapmalarına olanak sağlıyor.

Konuyla ilgi açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Nusrat Karataş konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Afşin İlçemizin Kahramanmaraş şehir merkezine uzaklığı nedeniyle vatandaşların birçok Resmi Kuruma ulaşım ve yazışmalarda sıkıntı çektiği ve bu sıkıntıların çözülmesi amacıyla, İşkur hizmetlerinin yerel anlamda yapılması ve hizmet Kurumlarının vatandaşın ayağına getirilmesi düşüncesiyle Afşin Belediyesi İşkur Hizmet Noktası açılmış ve bu güne kadar vatandaşların İşkur’dan alacağı hizmetler Afşin Belediyesi bünyesinde açılan hizmet noktası bürosunda verilmiştir” dedi.

Başkan Yardımcısı Karataş açıklamalarına şöyle devam etti;” Bu çalışmalar kapsamında şu an itibariyle 07 Eylül 2015 ve 18 Eylül 2015 tarihleri arasında 25 kişilik Girişimcilik Eğitim Programı düzenlenmiştir ve halen devam etmektedir. Ayrıca Ekim ayında yeni bir girişimcilik eğitim programı Müracaatları başlamış olup, bu müracaatlar 29 Eylül 2015 tarihinde tamamlanarak 05 Ekim 2015 tarihinde eğitime başlanacak. Bu çalışmalardan ayrı olarak Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne alınacak 65 kişinin ve Afşin Belediyesinde çalışacak 28 kişinin belirlenmesine yönelik müracaatlar başlamış ve 20 Eylül 2015 tarihinde sona erecektir” ifadelerini kullandı.

Afşin Belediye Başkanlığı sosyal Belediyecilik anlayışından hareketle imkânlar dâhilinde Hemşerilerimize bu ve benzeri sosyal hizmetler sunmaya devam edecek.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER