“Üzgünüz öfkeliyiz”

“Üzgünüz öfkeliyiz”

Ankara’da gerçekleşen 97 masum insanın ölümüne neden olan patlamaya tepkiler devam ederken, bir tepkide sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarından geldi.

Bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenler için Eğitim-Sen Şubesi’nde anma töreni düzenlendi. Törene; Eğitim-Sen, Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği, SES Temsilciliği, BES Temsilciliği, Yapı Yol-Sen Temsilciliği, Pir Sultan Abdal Derneği ve İnsan Hakları Derneği yöneticileri ile üyeleri katıldı.

Saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunduktan sonra Eğitim-Sen Şube Başkanı İsmail Tekardıç tarafından basın açıklaması okundu. Tekardıç, terör saldırısını kınadıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"Türkülerimizle, halaylarımızla, pankartlarımızla, sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken patlattılar bombaları. Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın, binlerce polisin gözü önünde patlattılar. Onlarca kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kardeşimiz yaralandı. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs’ta Adana ve Mersin’deki, 5 Haziran’da Diyarbakır’daki, 20 Temmuz’da Suruç’taki patlamalardan tanıyoruz; aynı seriden olduğunu biliyoruz. Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen; eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, bizi yıldırmaya, bizi sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz. Korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve affetmeyeceğiz." Haber: Mücahit Dalkara

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER