Ünal; . Evcilik oynamıyoruz, devlet yönetiyoruz!

Ünal; . Evcilik oynamıyoruz, devlet yönetiyoruz!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, genel seçim çalışmaları için geldiği Elbistan\'da Ticaret Sanayi Odası ve Şeker Fabrikası\'nı ziyaret etti.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası ile Elbistan Şeker Fabrikasında çalışan işçileri ziyaret eden Ünal ziyaret sonunda yaptığı değerlendirmede, “Sayın Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinden sonra tavrını ortaya koydu. Milliyetçi Hareket Partisi zaten müzakere etmem diyor. Ne yapacağız? Önümüze 4 madde koydu. AK Parti\'den de bunu kayıtsız, şartsız, şüphesiz kabul ettiğini deklare etmesini istedi. Yani 4 maddeyi bizimle konuşmak ve tartışmak için söylemedi. Bu 4 şartı kabul edeceksin diyor. Öyle de kabul etmeyeceksin, Hacı Bayrama gideceğiz Kuran-ı Kerime el basacaksın, bunuda gözümün içine basarak kabul edeceksin. Biz burada dalga geçmiyoruz. Evcilikte oynamıyoruz, devlet yönetiyoruz. Son koalisyon görüşmesinde, seninle gel bu 4 şartı müzakere edelim dedik. Devlet Bahçeli dedi ki, \'eğer koalisyon görüşmesi yapmaya geldiyseniz, basın mensupları da dışarıda, şu 4 şartı kabul ettiğinizi deklare edin, ondan sonra sizinle görüşmeye başlayalım\' dedi. Bizde dedik ki, tamam arkadaş 4 şartın var bunu anladık. Bu 4 şartı müzakere edelim. Bunu şartsız konuşmadan kabul etmek diye bişey olur mu? Biz diyoruz ki şunları kabul ediyoruz. Başkanım konuşsak diyorsun, konuşmaya gerek yok diyor. Sen 4 şartı kabul et, ondan sonra ben seni muhatap alırım diyor. Böyle bişey olur mu?” dedi. Ünal, Elbistan Şeker Fabrikası\'nda çalışan muvakkat işçilerin taleplerini ve sorunlarını dinledi.

ÜNAL’DAN MUVAKKAT İŞÇİLERE KADRO SÖZÜ!
Muvakkat (mevsimlik) işçilerin kadro talebini değerlendiren Ünal, “Şeker fabrikasında işçilerimizle bir araya geldik. Muvakkat işçilerin durumunun ne olacağını sordular. Hem sendika ile hemde Sayın Faruk Çelik ile bu konuyu görüştük. Faruk Bey ile daha önce yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık. 1 Kasım\'dan sonra Faruk Çelik ile bu sorunun çözümü yönünde mecliste ortak bir çalışma yapılacağının sözünü işçilerimize verdik. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. 1 Kasım\'da AK Parti yeniden tek başına iktidara gelecektir ve 13 yıldan beri sürdürdüğü hizmetleri devam ettirecektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sendikalarda yürüttüğü muvakkat işçiler ile ilgili konuda belirli bir noktaya gelindi. Bundan sonra 5620 sayılı kanun ile ilgili TBMM\'de yeni bir düzenleme yapılacak ve bu sorunu çözeceğiz. Seçimden sonra Türkiye tekrar böyle bir tabloyla yüz yüze gelirse biz bu projeleri gerçekleştiremeyiz. 7 Haziran gecesi benim en çok üzüldüğüm konu bu kadar proje başlattık, yatırım başlattık, acaba bu projelere bu yatırımlara helal gelir mi?” diye konuştu. Ünal, “9 Ekim tarihinde saat 16.00\'da Müftülük Meydanı\'nda Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraşlılar ile buluşuyor. Bütün hemşerilerimizi bu buluşmaya davet ediyorum” dedi.
Erdi İşbilir/Elbistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER