"ÜLKENİZE SAHİP ÇIKIN"

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, Türkiye’nin İslam ülkelerinin lokomotifi olduğunu belirterek, ülkemiz üzerine oynanan oyunlara karşılık birlikteliğimizi bozmamız gerektiğinin altını çizdi.

"ÜLKENİZE SAHİP ÇIKIN"

Son zamanlarda Müslüman ülkeleri üzerine oynanan çeşitli oyunlara karşılık sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlara seslenen İl Müftüsü Celal Sürgeç, "Ülkenize sahip çıkın" dedi. Türkiye’nin tüm İslam ülkelerinin lokomotifi olduğuna dikkat çeken İl Müftüsü Sürgeç, kavgamızı seyre bayılan içeride ve dışarıda bir sürü güruh olduğunu vurguladı, "onlarda biliyorlar ki İslam ülkelerinin hafızası, beyni, lokomotifi Bu ülkedir" birbirinize sahip çıkın ve Siz siz olun aklınızdan çatışmayı, kavgayı çıkarın" çağrısında bulundu.

ONLARIN BİZE OLAN DÜŞMANLIKLARI DAHA FAZLADIR

Müftü Sürgeç, açıklamasına şöyle devam etti: "Siyasi görüşü,mezhebi, meşrebi, ideolojisi ne olursa olsun vicdan ve insaf sahibi olan halkımıza sesleniyorum. Ülkenize sahip çıkın, Birbirinize sahip çıkın ve Siz siz olun aklınızdan çatışmayı, kavgayı çıkarın. Unutmayın kavgamızı seyre bayılan içeride ve dışarıda bir sürü güruh var. Vallahi kimse bizi ayırmaz! Sonumuz Afganistan’dan da, Irak’tan da Suriye’den de, Libya’dan da beter olur. Batı dün olduğu gibi bugün de bunu yapmak istiyor; Unutmayın ki bize olan düşmanlıkları orta doğu halklarına olandan kat be kat daha fazladır. Çünkü onlarda biliyorlar ki İslam ülkelerinin hafızası, beyni, lokomotifi bu ülkedir. Kimse onlardan dostluk beklemesin Yüce rabbimiz bu global fesat çetesine karşı uyanık olmak için onların içlerini deşifre ediyor ve onları bütün duygu ve düşünceleri ile bize tanıtıyor: ‘Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş-stratejik dost- edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size ayetleri açıkladık’.”

Haber: Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER