Suriyeli iş adamından yetimlere yardım

Suriyeli iş adamından yetimlere yardım
Merkezi Gaziantep\'te bulunan Şam İnsani Yardım Derneği, Suriyeli yetim çocuklara eğitim, gıda ve para yardımında bulunuyor.

Suriyeli iş adamı, kurduğu dernek vasıtasıyla ülkesindeki iç savaşta yetim kalan çocuklara yardımda bulunuyor.

Şam İnsani Yardım Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Ammar el Abdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli çocuklara eğitim ve psikolojik destek vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Suriyeli iş adamı Abdulkadir Senkeri tarafından açılan derneğin merkezinin Gaziantep\'te olduğunu hatırlatan Abdu, ilk etapta 50 Suriyeli yetime yardım dağıtarak başladıkları çalışmalarda daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Çadır kentte barınan Suriyeli sığınmacılara da yardımda bulunacaklarını anlatan Abdu, \"Dernek olarak Türk yetim çocuklara yardım yapacağız. Böyle bir çalışmamız var. Çünkü biz kardeşiz. Suriyeli ya da Türk fark etmez. Hiçbir ayrım yapmadan \'yetim her yerde yetim\' anlayışıyla hepsine yardım etmek istiyoruz. İHH ve belediyelerle de iş birliği içerisinde olmak istiyoruz\" ifadelerini kullandı.

Abdu, Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkileri artırmak için faaliyette bulunacaklarını vurguladı.

Hakkari\'nin Dağlıca bölgesi ile Iğdır\'daki terör saldırıları sonucu şehit düşen güvenlik güçlerinin ailelerinin acısını paylaştıklarını vurgulayan Abdu, Türkiye\'nin terörü, birlik ve beraberlik içerisinde yeneceğine inandığını vurguladı. AA
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER