Sümbüllü Vadisi yol kamulaştırması tamamlandı

Sümbüllü Vadisi yol kamulaştırması tamamlandı

Bu yılın ocak ayında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Kamulaştırma Şube Müdürlüğü tarafından kamulaştırma çalışmalarına başlanan Sümbüllü Vadisi yol kamulaştırması tamamlandı.

 

Yol kamulaştırması kapsamında, imar planına göre yol içerisinde kalan bina, ağaç ve parsellerin mülkiyeti kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyesine devri sağlandı.

Sümbüllü Bulvarına ilişkin bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kamulaştırmanın tamamlanması ile yol yapım çalışmalarının başladığına işaret ederek, “Sümbüllü Bulvarı, Onikişubat ilçemizin sınırları içerisinde Haydarbey Mahallesi Bahçeci Hoca Bulvarı (Tekerek Yolu) ile Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi (Andırın Caddesi)’ni birbirine bağlayan, yeni bir bulvar olarak, şehrimizin batı kısmında ve kuzey-güney güzergahında ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Şu anda Sümbüllü Vadisinde alt yapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sümbüllü Bulvarımız Kahramanmaraş’ımızın en önemli artellerinden bir tanesi olacak. Şehrimizin batısıyla merkezini ve doğusunu birbirine bağlayacak bir bulvar olacak. Bu bulvarın tamamlanması ile Şekerdere Bulvarı ve Ağcalı Bulvarının yükleri önemli derecede hafiflemiş olacak. Çünkü bu bulvarımız eğim olarak ta çok kaliteli bir şekilde inşa ediyoruz. Kahramanmaraş’ımızın en prestijli bulvarından birisi haline gelecek” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER