STK lardan teröre tepki

STK lardan teröre tepki

Kahramanmaraş'ta 77 sivil toplum kuruluşu (STK), terör saldırılarını basın açıklamasıyla kınadı.

Kahramanmaraş Platformu Sözcüsü Yusuf Bülbül, STK'lar adına Memur-Sen İl Temsilciliğinde yaptığı açıklamada, milli birlik ve bütünlüğün, barış, kardeşlik ve huzuru hedef alan "alçak" terör saldırılarını lanetlediklerini söyledi.

Terör örgütü PKK'nın son bir ayda hain ve alçakça saldırıları sonucu asker, polis ve korucuların şehit edildiğini vurgulayan Bülbül, şunları kaydetti: "Son bir ayda 66 güvenlik görevlimiz haince şehit edilmiş, 19 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 267 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Bu hain saldırılarda Maraşımız 4 kahraman evladını şehit vermiştir. Her şehit haberi yüreğimizi dağlıyor, canımızı yakıyor ancak eli kanlı terör örgütü, onun açık ve gizli destekçileri, iyi bilmelidir ki polis ve askerlerimizi şehit ederek, halkımıza zulmederek, masum insanları öldürerek, kalleşçe pusular kurarak, kan dökerek ve araç yakarak asla amaçlarına ulaşamayacaklar."

Türkiye'nin en önemli gündem maddesinin terörle mücadele olması gerektiğine dikkat çeken Bülbül, terörle mücadeleye yönelik girişimlerin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Kararlı şekilde terörün kökünün kazınması gerektiğini dile getiren Bülbül, sözlerini şöyle tamamladı: "Milli birlik ve beraberliğimize yönelik bu tür eylemler, iç siyaset malzemesi yapılmamalı. İktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla toplumsal bir mutabakat zemininde askeri, siyasi, ekonomik, kültürel ve sosyal tedbirler alınarak, yıllardır akan kan ve gözyaşı bir an önce durdurulmalıdır."

Açıklamanın ardından, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven tarafından şehitler için dua edildi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER