Sezal sessizliğini bozdu; Çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesi verdik!

Kahramanmaraş’ın sevilen genç iş insanı Turgut Sezal, Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı İrfan Karatutlu’nun kendisiyle ilgili söylemlerine karşı cevap vererek, “İl Başkanı sayın Karatutlu’nun millete performans karnesi verdiği gibi bizlerde kendisine çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesini verdik ve akabinde istifa ettik. Bu şekilde mesnetsiz açıklama yaparak kamuoyunda hakkımda yanlış fikirler oluşmasına hizmet etmek profesyonelce bir davranış değil” dedi.

Sezal sessizliğini bozdu; Çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesi verdik!

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Sezal, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Daha önce parti geçmişim olmadı. Hakkımda herhangi bir şaibe veya dedikodu yoktur. Deva Partisinde de Kahramanmaraş teşkilatında kurucu üye akabinde ekonomiden ve sonrasında gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttük. Deva Partisinin Kahramanmaraş İl Başkanı katılmış olduğu bir programda “Şahsi olarak değerlendirmeyelim o dönem yaklaşık 9-10 kişi çeşitli nedenlerle liste dışı kaldı. Bunların nedenleri tartışılabilir. Turgut beye soruldu yeni yönetimde olmak istiyor musun diye, evet dedi ve yeni yönetimde de oldu. Daha önceki kurucu yönetim kurulunda da Ekonomiden ve Gençlikten sorumlu il başkan yardımcılığı yaptı. Tabii şu var burada il başkanlığının tasarrufunda olan bir durum söz konusu, bir yol yürüyeceği zaman, seçime gidecek bir ekip oluşturulacağı zaman yaptıkları ve ettikleri ile bunu değerlendirmeli. Bir karnesi verilir herkesin. Bu karneye göre de dersiniz ben bunla bu işi daha iyi götürürüm. Bizim bir art niyetimiz olsaydı yönetime almazdık. Diğer dokuz arkadaşımızdan ayrıldığımız gibi senle de yollarımızı ayırıyoruz derdik. Daha sonra il başkan yardımcıları açıklandıktan sonra arkadaşımızın böyle bir tasarrufu oldu. Buna da kendince bir takım sebepler söyledi. Ama şu da var tabii kamuoyu şunu da değerlendirmeli yönetim kuruluna alınmış ama il başkan yardımcılığı verilmemiş birinin niye aynı anda istifa etmesi, onunla onun bağlantısı kurulabilir. Bu yine benim kendi kanaatim, belki başka şeyler de olabilir.” -diyerek aklı sıra benim il başkan yardımcılığı verilmediğinden istifa ettiğimi kamuoyuna lanse etse de bu ister parti kanadında isterse de bizzat kendisi tarafından çok iyi bir şekilde biliniyor ki, ben hep yanlışları çekinmeden söyleyen biriyim.

“TEŞKİLAT İÇİNDE ÇOK YANLIŞLAR VARDI”
Teşkilat içinde çok yanlışlar vardı ve hepsini de teker teker kendisine ilettim. 19 Mayıs tarihinde itirazlarımızı kendilerine bildirdik, fakat sonuç alamadık, bir süre daha belki düzelir, düzeltilir düşüncesiyle bekledik ve iletmiş olduğumuz yanlışlardan dönülmedi ve İl Başkanı sayın Karatutlu’nun millete performans karnesi verdiği gibi bizlerde kendisine çalışmayan ve çözüm üretmeyen il başkanı karnesini verdik ve akabinde istifa ettik. Yani ben aslında 20 Mayıs tarihinden itibaren İl Başkan Yardımcılığı görevimi ve Gençlik Politikaları Başkanlığı görevimi kendilerine de ilettikten sonra bırakmıştım ve kongreye kadar da Yönetim Kurulu üyesi olarak devam ettim. Belirtmiş olduğum gibi hakkımda şuana kadar en ufak bir şaibe dedikodu yoktur ve olmasına da izin vermem. Bu şekilde mesnetsiz açıklama yaparak kamuoyunda hakkımda yanlış fikirler oluşmasına hizmet etmek profesyonelce bir davranış olmayıp, sayın il başkanının Deva Partisine gelmeden önce görev yaptığı partide bir yerlere gelmeyince ayrılması ile aynı tutarak her kesi kendisi gibi gördüğünün kanıtıdır.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 16:15

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deva gönüllüsüydü
Deva gönüllüsüydü - 3 hafta Önce

Turgut beyi yakından takip ederim. Daha doğrusu daha genele alırsak ali babacan’ı yakından takip ederim. Haliylede kmaraşlı olarak şehrimizde yapılanlarıda takip ediyorum. Çok değerli kadro vardı. Tek tek saymama gerek yok ama hiç birini kullanamadı. Yani şuan ki başkan İl başkanlığı yapamadı! Her kesime hitap edebilecek tamamı gençlerden oluşan kadroyu maaf etti. Şuan bu kadro resmen amele takımı, amatör lig oyuncuları

Maraşli
Maraşli - 3 hafta Önce

En başından belliydi İrfan Karatutlu ile olmaz bu iş.Kendileri en iyi tabip odası başkan yardımcılığı yapar.Ama sadece yardımci

SIRADAKİ HABER