Sefer Aycan: “HDP vekilleri, vekillikle militanlığı karıştırmışlar”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, polise yumruk atan HDP Milletvekili Saliha Özdemir’i kınadı. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Aycan,  “HDP vekilleri, vekillikle militanlığı karıştırmışlar” dedi.

Sefer Aycan: “HDP vekilleri, vekillikle militanlığı karıştırmışlar”

Bölücü terör örgütünün siyasi ayağı HDP, Pazar günü İstanbul’da bir yasadışı yürüyüş gerçekleştirmişti. Yapılan yürüyüşte HDP Milletvekili Saliha Özdemir, bir polis memuruna yumrukla saldırmış ve bu konuda büyük tepkiler almıştı. Özdemir’e bir tepki de MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’dan geldi. Sosyal medya hesabından videolu açıklama yayınlayan Aycan, HDP vekillerinin bu saldırısını kınadı. HDP vekillerinin, vekillikle militanlığı karıştırdığını ifade eden Aycan, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır cezayı almalarını ve vekilliklerini düşürülmesini istedi.

POLİS MEMURUNA SALDIRMAK; İHANETİN, EDEPSİZLİĞİN, HADSİZLİĞİN SON ÖRNEĞİDİR

Aycan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “HDP’li vekillerin polislere saldırması asla kabul edilemez. Nefretle ve şiddetle kınıyorum. HDP vekilleri galiba kendilerini dağda sanıyorlar. Vekillikle, militanlığı birbirine karıştırmışlar. Sürekli sokakta yürüyüş yapıp, provakasyon yapmaktadırlar. Etrafına topladığı 3-5 kişiyle gösteri yapma amacındalar. Görevini yapan polis memuruna saldırmak; ihanetin, edepsizliğin, hadsizliğin son örneğidir. Polise saldırmak hiç kimsenin hakkı değildir. Polis, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bunu devlete yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Bu hadsizlerin en ağır şekilde ceza almasını bekliyorum. Adaletin çok hızlı davranarak bir an önce bu vekillerle ilgili tezkerenin meclise gelmesini ve meclisinde gereğini yaparak bu militanların vekilliklerinin sona erdirilmesinin gerektiğini düşünüyorum. Bunun için Milliyetçi Hareket Partisi olarak hemen göreve hazırız. Yeter ki adalet, bununla ilgili yargılama sürecini başlatsın. Bunların dokunulmazlığının kaldırılması için meclise tezkere gelsin. Bu Türk Milleti’ne ve Türk Devleti’ne karşı yapılmış bir ihanettir, başkaldırıdır, edepsizliktir. Bu yanlarına kalmamalıdır. En kısa zamanda bu kişilerin vekilliği düşürülerek milletin tansiyonunu düşürebiliriz. Türk Polisi’ne yapılan bu saldırı yanlarına kalmamalıdır. En ağır şekilde cezalandırılmalıdır. HDP bunu alışkanlık haline getirmiş durumda. Bu alışkanlığına son vermek ve haddini bildirmek gerekir.”

Haber: Burak Alkaya

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER