Savcı Tanrıkulu son yolculuğuna uğurlandı

Savcı Tanrıkulu son yolculuğuna uğurlandı

Eski Cumhuriyet Savıcısı olan ve İstanbul’da avukatlık yapan Mustafa Tanrıkulu, Çağlayancerit İlçesin Bayırlı Mahallesinde toprağa verildi.

1978 yılında Tokat Cumhuriyet Savcısı olarak atıldığı meslek hayatına, daha sonra sırasıyla Gümüşhacıköy Cumhuriyet Savcılığı, Siverek Cumhuriyet Savcılığı, Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı, Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir Cumhuriyet Savcılığı ve Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

En son hizmet verdiği İstanbul Cumhuriyet Savcılığı görevinden 2012 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrılarak, aynı yıl İstanbul Barosu çatısı altında ve kurucusu olduğu Tanrıkulu Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğine başlayan Tanrıkulu 60 Yaşında Dün Rahatsızlığından Hayatını kayıp etti.

Bugün İstanbul’dan gelen Cenaze Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesin Bayırlı Mahallesinde düzenlenen cenaze törenin ardından Bayırlı mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze Törenine İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul’da Görev Yapan tüm Hâkim ve savcılar, CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şervan Katıldı.

ÖZTUNÇ TANRIKULU ADALET SİTEMİN ÖNEMLİ İSMİDİR
Cenaze Törenine katılan CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Açıklamasında, Mustafa Tanrıkulu’nun adalet sisteminin önemli isimlerinden biri olduğunu belirterek, “Mustafa Tanrıkulu çok saygın saygıdeğer abimizdi. Kendisi Türk yargısının ve Adalet sisteminin önemli isimlerinden birisiydi. Hakkın rahmetine kavuştu ailesine baş salığı diliyorum. Kendisine Allah rahmet eylesin İnşallah. Mustafa Tanrıkulu’un bıraktığı yerden biz adaleti sitemine adil olmayı sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.   Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER