Pandemi döneminde plaklara yoğun ilgi

Kahramanmaraş’ta koronavirüs salgını sürecinde vakitlerinin büyük bölümünü evlerinde geçirenlerin nostaljik müziğe yönelmesi, plak ve pikap satışlarını yüzde 40 oranında artırdı. Ktools Kahramanmaraş satış sorumlusu Adem Aydoğan, “Özellikle internet üzerinden yaptığımız satışlarda canlılık yaşandı” dedi.

DEKA Grup bünyesinde faaliyet gösteren KTOOLS, Pikap ile geçmişin müzik dinleme âdetini yeni teknoloji ile birleştirerek, geçmişe yolculuk yaptırıyor. Cem Karaca, Kamuran Akkor ve Sezen Aksu gibi ünlü sanatçıların plakları ise pandemi döneminde en çok tercih edilenler arasında yer aldı.

Dijitalleşmenin müzik sektöründeki etkisine rağmen nostaljik müziği dinleyicinin kulağına en iyi yansıtan araçların başında gelen plakların satışları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde yükselişe geçti. Pandemiden önce yalnızca meraklılarının ilgi gösterdiği nostaljik plağa, salgınla birlikte günlerinin büyük bir bölümünü evlerinde geçirenlerin ve boş vakitlerini değerlendirmek isteyenlerin yeni hobisi haline geldi. Plakların yanında pikap satışlarında da artış yaşanırken, DEKA Grup bünyesinde faaliyet gösteren Key Teknoloji A.Ş.’nin Ktools’un Kahramanmaraş Satış sorumlusu Adem Aydoğan, “Pandemi hayatın birçok noktasını olumsuz yönde etkindi. Fakat bizim işlerimizde artış yaşandı. Bu dönemde plak ve pikap satışlarında yüzde 40 oranında arttı” şeklinde konuştu.

“PLAK, CD GİBİ YA DA DİĞER DİJİTAL MÜZİK ALETLERİ GİBİ DEĞİL”

Pandemi döneminde insanların toplumdan izole olmak için evlerinde, bağ evlerinde ve yazlıklarında dijital müzik yerine daha çok nostaljik müziğe yöneldiğini ifade eden Aydoğan, şunları söyledi: “Tüm sanatçıların plakçıları eşdeğer satıyor diyebilirim ama özellikle Cem Karaca, Kamuran Akkor ve Sezen Aksu bunlar biraz daha yoğun satılıyor. İnsanlara plak ve pikapı alırken köklü firmalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü plak, CD gibi ya da diğer dijital müzik aletleri gibi değil. Plak biraz daha uzun ömürlü biraz daha hassas. Bu konuda biraz daha işin profesyonelinden alışveriş yapmalarını tavsiye ederim.

“KTOOLS FİRMASI OLARAK YAKLAŞIK 50-60 ÇEŞİT PLAK ÇEŞİDİMİZ VAR”

Bizim fiyatlarımız çok uygun. Plak fiyatlarımız 100 liradan başlıyor. 200-250 liraya kadar plaklarımız var. Pikap fiyatlarımızda ortalama 300 TL. Yeni çıkan ayaklı modellerimiz var onların fiyatları da değişiyor. Ktools firması olarak yaklaşık 50-60 çeşit plak çeşidimiz var. Plak ve pikap tedarik etmek isteyen vatandaşlarımız www.ktools.com.tr internet adresi üzerinden alışveriş yapabilirler. Bizim pikaplarımız cep telefonlarını şarj ettiğimiz powerbank ile de çalışmaktadır. İlla yanınızda bir elektrik olması şart değil. Bağınızda bahçenizde çok rahat yanınızda taşıyarak, pikapları powerbank ile kullanabilirsiniz.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 17:54

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER