Öztunç, gezmedik yer bırakmadı

Öztunç, gezmedik yer bırakmadı

1 Kasım seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Kahramanmaraş milletvekili adaylığı açıkladığı günden itibaren gece gündüz seçim çalışmalarını sürdüren RTÜK eski üyelerinden Ali Öztunç Kahramanmaraş’ı mahalle mahalle gezerek vatandaşlardan destek istemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş’tan milletvekili çıkaramayan CHP 1 Kasım seçimlerinde milletvekili aday listesinde değişikliğe gitti. Kahramanmaraş’tan 1’inci sıraya güçlü isimlerinden Ali Öztunç’u getiren partinin kentten beklentisi yüksek. Bu bilinçle yola çıkan Ali Öztunç her kesimden vatandaşı evlerinde, işyerlerinde ziyaret ederek seçimler için destek istiyor. İlçeleri birden fazla ziyaret eden Öztunç’un gezilerinden bazı satırbaşlarını manşet okuyucuları için derledik.


STK ZİYARETLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş milletvekili adayı Ali Öztunç, seçim çalışmaları kapsamında Kent Merkezindeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. İlk Olarak Kahramanmaraş Ticaret Borası ile Başlayıp Kahramanmaraş Ziraat Odası, Kartalkaya Sulama Birliği, Makine Mühendisler odası ile ziyaretlerine devam etti. STK’larla oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç partisinin seçim vaatlerini anlatı. Öztunç ziyaret esnasında 12 yıllık AK Parti döneminde Kahramanmaraş’a bir şey kazandırmadığını söyleyerek, milletvekili olduğu takdirde Kahramanmaraş’ın bu geri kalmışlığının önüne geçeceklerini söyledi.


ESNAF ZİYARETLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayları Ali Öztunç, Bilge Kağan Taşkesen, Mehtap Koçak, Yunus Pınar, seçim çalışması kapsamında şehir merkezinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek sürdürdü. Ali Öztunç Kahramanmaraş’ın İlçelerini Tamamına 3 kez ziyaret turu yaparak Onikişubat İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen seçim çalışması kapsamında çarşı merkezindeki esnafları ziyaret etti. Öztunç, Onikişubat İlçesi AK Parti ve MHP Seçim bürolarını ziyaret ederek siyasi rakiplerine başarılar diledi. Sabahın erken saatlerinde kent merkezinde bulunan vatandaşları ve esnafları ziyaret eden Öztunç, vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılandı. Uğradığı her iş yerine vatandaşların teveccühü ile karşılaşan Öztunç, ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek vatandaşların kendisine olan sevgi ve güveni boşa çıkarmayacağını belirtti. Eski RTÜK üyesi olan Öztunç yapmış olduğu açıklamasında Kahramanmaraş’ın İlçelerinde çalışmalarımız büyük oranda tamamladıklarını İlçelerin tamamına 3 tura yakın ziyaret yaptığını ifade etti.


CHP ELBİSTAN İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTISI
Gittiği Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde ilgiyle karşılanan Öztunç, Elbistan Seçim Bürosunda partililere yaptığı konuşmasında iktidarı sert bir dille eleştirdi, artan terör olaylarını hükümete bağlayarak, “Birileri bu kanların hesabını verecek” dedi. CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ile birlikte CHP Elbistan Seçim Bürosunda basın toplatısı düzenleyen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç’u, CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı. Sıcak ve samimi karşılama sonrasında partililere seslenen CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “Ankara’da meydana gelen hain terör olayında hayatını kaybeden Narlı’lı Ali Deniz’i toprağa verdik. Merhuma Allah’tan rahmet ve ailesine başsağlığı diliyorum. Terörün milliyeti olmaz. Reyhanlı’da, Diyarbakır’da, Suruç’ta bu katliamlara tanıklık ettik. Hayatını kaybeden insanlarımız bizim için, barış için, halkların kardeşliği için can verdiler. Bu insanlarımız onurlu mücadelenin neferleridir” şeklinde konuştu. Daha sonra alkışlar eşliğinde partililere hitap eden CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Ankara’da yaşanan katliamı kınadı ve teröre lanet okudu. İktidarı da sert bir dille eleştirdi.


ANKARA’DA ÖLEN GENCİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç Ankara'da düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali Deniz Uzatmaz,’ın Pazarcık İlçesi Narlı Mahallesindeki cenaze törenine katıldı. Ankara'da Gar Meydanı'nda düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerden Ali Deniz Uzatmaz'ın cenazesi, Mersin'de oturan ailesi tarafından teslim alınarak memleketleri Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi'ne getirildi. Mersin'de muhasebeci, 2 çocuklu Ogün ve Nebahat çiftinin en büyük oğlu Ali Deniz Uzatmaz için ilçeye bağlı Narlı Mahallesi'ndeki cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Uzatmaz'ın annesi Nebahat Uzatmaz, babası Ogün Uzatmaz, tek erkek kardeşi Umut Uzatmaz, yakınları, arkadaşları ve CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ile CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç’un yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Uzatmaz'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazı ardından Osmandede Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Cenazeye katılan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, "Yüzde 100 istihbarat zafiyeti de var, güvenlik zafiyeti de var. Milli İstihbarat Teşkilatı ne işe yarar? Milli İstihbarat Teşkilatı'na 5 dakika mesafede 2 tane bomba patlıyor. MİT, CHP'li, HDP'li, MHP'li milletvekillerini takip etmeyi bıraksın bunların peşine düşsün." dedi.


ÖZTUNÇ: BARIŞ İSTEYENLER ÖLDÜRÜLDÜ
Ankara’da iki ayrı noktada yapılan bombalı saldırıları değerlendiren CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, öncelikle barış isteyenlerin öldürüldüğünü söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, CHP İl binasında bir basın açıklaması yaparak; çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki bombalı saldırıları, kınadı. Saldırıların, birçok Sivil Toplum Kuruluşların, destek verdiği barış mitingi öncesi yapıldığını ifade eden Öztunç, “Bugün tüm ülkemizde Türkiye’yi yasa boğan çok acı bir olay yaşandı. Ülkemizin başkentinde Ankara’da, maalesef güvenlik tedbirlerinin çok yoğun olarak tutulduğunu bildiğimiz, güvenliğin sıkı olduğunu bildiğimiz Ankara’da bir bomba patladı ve çok sayıda vatandaşımız yaşamını yitirdi. Öncelikle barış isteyenler öldürüldü. Bugün o meydanda, Sıhhiye’de garın önünde toplanan insanlar barış istiyorlardı. Barış için oradalardı. Barış isteyenlere; ‘Hayır siz barış isteyemezsiniz! Savaş’ yanıtı verildi. Bu çok vahim, çok acı bir olaydır. Ben, öncelikle bu olayı, esefle kınıyorum. Bu bir şiddettir. Bir katliamdır. Bunu yapanlar da suçlu, yaptıranlar da suçlu. Göz yumanlar da suçlu” dedi.


CHP İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
Saldırılarda çok fazla kişinin hayatını kaybettiğini vurgulayan Öztunç, yaşamını kaybedenlerden birinin de Elbistanlı olduğunu dile getirdi. Öztunç, “Bizim de bir hemşerimiz yaşamını yitirdi. Elbistanlı iki hemşerimiz bu olayda yaşamını yitirdi. Bu kişilerin kendisini de tanırdım. Ailesini de tanırım. Kendisine de ben Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine de baş sağlığı diliyorum” diye konuştu. Bu acı olay nedeni ile saldırının yaşandığı gün bütün siyasi faaliyetlerini durdurduklarını aktaran CHP’li Aday Ali Öztunç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bugün siyasi faaliyetlerimizi bugün için sona erdirdik. Ben bugün Pazarcık’taydım. Pazarcık’ta köylerimizde görev alacaktım. Çalışacaktım. Bu olay olduktan sonra ben çalışmamı bitirdim. Seçim otobüsümüzde, seçim araçlarımızda her hangi bir müzik çalmıyoruz. Seçim araçlarımızda her hangi bir propaganda yapmıyoruz. Bugün yapmadık. Ben bu saldırıda yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine, baş sağlığı diliyorum. Hastanelerde yatan tüm yurttaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyorum. Acil şifalar diliyorum.”


GECE TOPLANTILARI YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç seçim çalışmaları kapsamında Elbistan İlçesinin Demircilik Mahallesinde açık havada gerçekleşen gece toplantısında vatandaşlardan destek istedi. Seçim çalışmalarına gece gündüz demeden devam eden Öztunç Elbistan İlçesinin Demircilik Mahallesinde yapmış olduğu gece toplantısında vatandaşlardan 1 Kasımda Cumhuriyet Halk Partisine oy vermeleri konusunda destek sözü istedi.


CÜPPE GİYİP ‘HALKIN AVUKATAYIM’ DEDİ
Elbistan Barosunu Ziyaret eden Ali Öztunç burada Cübbe giyerek halkın avukatıyım dedi. Milletvekili seçildiği zaman mecliste halkının adaletini temsil edeceğini söyledi. Öztunç, Kahramanmaraş’ın AK Parti’ye büyük oranda oy vermesine rağmen hizmet alamadığını savunarak, “ Kahramanmaraş’ı çantada keklik gördükleri için hizmet etmiyorlar” diye konuştu. CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Elbistan Ziraat Odasına yaptığı ziyarette; “Çiftçilerimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz, seçim bildirgemizde çiftçilerimize vaatlerimiz bilinmektedir. Çiftçimiz için mazot 1.80 kuruş olacak nasıl AKP iktidarı zengine, gemicilere veriyorsa bizde toplumumuzun büyük kesimini oluşturan çiftçilerimize vereceğiz. Çocukluğumuzdan yana Elbistan’ın sorunları bitmiyor her gelen siyasetçi vaatlerde bulunuyor anlatıyor, konuşuyor ancak oyu aldıktan sonra çekip gidiyor. Özellikle AKP bunu çok sık yapıyor, AKP Kahramanmaraş’tan ve Elbistan’dan çok yüksek oy alıyor ama Kahramanmaraş'a ve Elbistan’a hiç hizmet vermiyor. Kahramanmaraş'ın olsun Elbistan’ın Akp’ye oyu çok AK Parti’nin Kahramanmaraş'a ve Elbistan’a hizmeti yok! Biz öyle yapmayacağız görecekler. Biz Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı olarak Kahramanmaraş'a elimizden gelen tüm hizmetleri vereceğiz halkımız bunu da seçimlerden sonraki süreçte görecektir” dedi. Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut; “Biz Sivil Toplum Örgütü olarak tüm Partilerin üstünde bir kuruluşuz, Elbistan’dan hangi partiden olursa olsun hiç fark etmez Elbistan’ın sorunu birikimi çok yüksek sorunlarımız kısa sürede çözülecek gibi değil bize sorunlarımızı anlayacak dinleyecek Vekiller lazım dedi. Genç Adayımıza ve ekibine nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum, Kendilerini ağırlamaktan gurur duyduk, başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


KAHRAMANMARAŞ'A HZİMET ETMEK İSTİYORUM
Ali Öztunç; siyasi gezilerine devam ediyor. Elbistan İlçesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti esnasında ‘AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezine de ‘uğrayan Öztunç , burada bulunan partililerle sohbet etti. Seçim Koordinasyon Merkezinde kalan Öztunç , 1 Kasım seçimlerinin barış ve demokrasi havası içinde geçmesini arzu ettiklerini belirtti. Elbistan esnaflarını ziyaretti sırasında Kahramanmaraş'ın gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Öztunç: Kahramanmaraş'tan Milletvekili seçilenler, Kahramanmaraş'ı unutup kendi haline bırakıyorlar ve Ankara'ya gidiyorlar, bir Kahramanmaraş'ın yollarını bile tutmuyorlar, Kahramanmaraş'a maalesef hizmet yapılmamış durumdadır. 13 Yıldır AK Parti'ye oy veriliyor ama hiç bir hizmet yapılmadı, ben ise hizmet nasıl yapılır bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerime göstereceğim, özelikle Kahramanmaraş ve Elbistan bölgesindeki eksikleri gidereceğiz. Kahramanmaraş'a nasıl hizmet yapılır dosta ,düşmana göstereceğiz, benim tek bir amacım var; ‘Kahramanmaraş'a hizmet edebilmek’ bunun içinde gençlik enerjimle 24 saatin 20 Saati çalışacağım’ dedi


HERKESTEN BİR OY İSTİYORUM
Ali Öztunç, 1 Kasım seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam etti. Çağlayancerit İlçesindeki mahalleleri ziyaretinde vatandaşlara seslenen Ali Öztunç, “Ak Parti’ye oy veren 350 bin Kahramanmaraşlının oturup düşünmesi gerekir, biz oy veriyoruz onlar ne veriyor Çağlayancerit’in yolları berbat” şeklinde konuştu. 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler için çalışmalarına Çağlayancerit İlçesin Mahallerini gezerek devam eden CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, örgütünün kendisi için yaptığı “Atom Karınca” benzetmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Haber: Şenol güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER