Özel harekat polisi 39 gün sonra şehit oldu

Özel harekat polisi 39 gün sonra şehit oldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde terör örgütü tarafından yola döşenen mayının patlatılması sonucu yaralanan Polis Memuru Nurettin Ademoğlu şehit oldu.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayının polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu yaralanan özel harekat polisi Nurettin Ademoğlu 39 gün sonra şehit oldu. Tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Ademoğlu\'nun cenazesi Kahramanmaraş\'ta toprağa verildi.

Uçakla Kahramanmaraş\'a getirilen Şehit Nurettin Ademoğlu\'nun, Türk bayrağına sarılı naaşı, karayoluyla Pazarcık ilçesine götürüldü. İlçede bulunan Merkez Ulu Camii\'ne getirilen şehit Nurettin Ademoğlu\'nun cenazesini gören ailesi ve yakınları, fenalık geçirdi. Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu cenaze töreninde Şehidin babası Mehmet Ademoğlu, metanetini korudu. Şehidin annesi Şaziye Ademoğlu ise tabutunun önünde bulunan oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin eşi Feride Ademoğu ve üç kızı ise, babasını asker selamıyla selamlayarak, \"Vatan sağolsun\" dedi.

Şehidin kızlarından biri ise feryat ederek, \"Babam kaç terörist canı aldın ben biliyorum. Ben üzülmüyorum babacığım\" diyerek haykırdı. Şehidin yakınları terör örgütüne lanet yağdırırken bir yakını ise \"Vatan sağolsun onları güldürmeyeceğiz\" dedi.

Şehit Nurettin Ademoğlu\'nun cenazesi, Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde babası Mehmet Ademoğlu ve meslektaşları tarafından omuzlanarak, cenaze nakil aracına taşındı.

Şehit Nurettin Ademoğlu\'nun cenazesi, Merkez Mezarlığında toprağa verildi. İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER