Otogarda bayram mesaisi

Otogarda bayram mesaisi

Kurban Bayramı öncesi Kahramanmaraş şehirlerarası otogarında bayram hareketliliği başladı. Kahramanmaraş Otobüs ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yaşar Karagöl, bir günde şehre yaklaşık bin 500 kişinin girdiğini belirterek bayram dolayısıyla bu sayının daha da aratacağını söyledi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala otobüs firmalarında hareketlilik yaşanıyor. Geçen Ramazan Bayramı’nda Kahramanmaraş’a seferlerin daha az gerçekleştiğinin belirten Karagöl, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla otobüslerdeki doluluk oranının artacağını ifade etti. Kahramanmaraş’tan Türkiye’nin her yerine otobüslerinin olduğunu da vurgulayan Karagöl, engelli ve öğrenci vatandaşlara kolaylık sağladıklarının da altını çizdi.

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte Kahramanmaraş şehirlerarası otobüs terminalinde hareketliliğin arttığını ve ek seferlere başlanacağını ifade eden Karagöl, ayrıca son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı Doğu’ya seferlerin azaldığına dikkat çekti.

Kurban Bayramı dolayısıyla otogarda hareketliliğin arttığının dile getiren Karagöl, okullarında açılmasına az bir süre kaldığını için bilet fiyatlarını tam kestiklerini söyledi. Karagöl, “Bayramın yaklaşmasıyla ek seferlerimizi açmış bulunmaktayız. Bayram dolayısıyla Kahramanmaraş şehirlerarası otogarında yoğun bir hareketlilik var. Okulların açılması ve bayrama az bir süre kala bilet fiyatlarını haliyle tam kesmeye başladık. Tabii engelli vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize gereken kolaylığı sağlıyoruz. Kahramanmaraş’ımız da Türkiye’nin her tarafına giden otobüsler var” şeklinde konuştu.

‘BU BAYRAM OTOBÜSLERDE DOLULUK ORANI ARTACAK’
Bayramın yaklaşması ve okulların da açılması otogarı hareketlendirdi. Bu nedenle de ek seferlere başlanacağını açıklayan Karagöl, bu bayramda ek seferlerdeki doluluk oranının artacağını söyledi. Karagöl, “Trafik kuralları ve karayolu taşımacılığı içerisinde Ulaştırma Bakanlığı’nın bize vermiş olduğu yetkiyle belgeli arabalarımızı ek sefer olarak göndermeye çalışacağız. Geçen bayramda ki doluluk oranı ile bu yılki doluluk arasında bir fark var. Geçen bayram Ramazan Bayramı olduğu için hemşerilerimizin çoğu Kahramanmaraş’a gelmedi. Ama bu bayramın Kurban Bayramı olması nedeniyle doluluk anlamında daha kuvvetli geçiyor” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHRE GÜNDE YAKLAŞIK BİN 500 YOLCU GELİYOR’
Bir gün içerisinde ortalama şehre bin 500 kişinin girdiğinin de altını çizen Karagöl, “Kahramanmaraş’ta bizim kendi şehrimize ait olan 3 tane otobüs firması var. Tam net sayısını bilmiyorum ama Kahramanmaraş’ta bayağı otobüs firması var. Bir günde ortalama şehre bin 500 kişi giriyor. Bayrama yakın bu sayının daha da çoğalacağını düşünüyorum” dedi. Şunu da belirtmek isterim bizim buradan gidişlerde Suriyeli yolcular Türk yolculardan daha fazla rehavet gösteriyor. Burada olan Suriyeli sığınmacılar otobüs firmasını canlandırıyor.

‘DOĞU’YA SEFERLER AZALDI, YOLCU TEDİRGİN’
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla şehirlerarası otobüs terminalinde yaşanan hareketlilikten bahseden Karagöl, ayrıca yaşanan terör olaylarından dolayı da Doğu’ya seferlerin çok az sayıda olduğunu belirtti. Kahramanmaraş’ta Doğu firmalarının da bulunduğunu söyleyen Karagöl, “Yalnız terör olayları nedeniyle doğuya yolcu gitmiyor. Giden yolcu sayısı çok az, bunlarda yolda tedirginlik yaşıyor. Kahramanmaraş otogarında doğu firmaları var. Bu otobüsleri taşlama olayları çok yanlış bir davranıştır. Otobüsçünün ne suçu var? Hepsi ekmek parası için karayolu taşımacılığı yapan insanlar her insani aynı kefeye koymanın bir anlamı yok. Burada herkes vatanı için uğraşıyor ama dış mihrakların oyunlarıyla karayolu taşımacılığına çok büyük bir darbe vurdu. Doğuda yaşanan terör olayları otobüs firmalarımızı çok kötü bir şekilde etkiledi. Buradan doğuya giden araçlarımızın çoğu boş gidiyor. Doluluk oranı hiç yok. Vatandaşlarımızın hepsi batıya gidiyor. Son olarak da buradan tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.
Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER