Onikişubat dev tesisini hayata geçirdi

Onikişubat dev tesisini hayata geçirdi

Onikişubat Belediyesi'ni teknik belediyecilikte sınıf atlatan asfalt plenti düzenlenen coşkulu törenle hizmete sunuldu.

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan, saatte 200 ton üretim kapasiteli asfalt plenti (yol üst yapı elemanları fabrikası) hizmete açıldı. Çevreye duyarlı, toz ve ses kirliliğine yol açmayan son teknoloji ürünü tesisin açılışı renkli görüntülere sahne olurken, tesisin ilk etapta 25 bin ton üretim yaptığı belirtildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Her geçen gün gelişerek, büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Açılışını yaptıkları tesisin 2 milyon Euro'ya kurulduğunu ifade eden Mahçiçek, “Bu fabrika saatte 200 ton asfalt üretir. Çevreye duyarlıdır ses ve toz çıkartmaz. en son teknolojiye sahiptir. Bu gördüğünüz makine Türkiye'nin yurt dışına ihraç ettiği bir makinedir. Bu makinenin bir benzeri bugün Almanya'da Hamburg'da kullanılmaktadır. Dolayısıyla çok iyi bir tesis kurduk. Bir haftalık çalışmamızda 25 bin ton asfalt ürettik ve 250 bin metrekare alana asfalt serdik. Amacımız, hedefimiz inşalah 40 günde tüm asfalt problemini bitirmek" diye konuştu.

HER ZAMAN EN İYİSİNİ YAPIYORUZ
Onikişubat Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeleri de anlatan Başkan Mahçiçek, AK Partili yerel yönetimlerin en iyi ve en güzel hizmetleri vatandaşlarına sunduğunu kaydetti. Mahçiçek, şöyle konuştu:

"Onikişubat Belediyemizin performansı Allaha şükür çok iyi. Bunu üç şeye baktığınızda göreceksiniz. 2014 yılındaki bütçemiz 70 milyon, 2015 yılındaki bütçemiz 130 milyon, 2016 yılı için öngördüğümüz bütçemiz ise 207 milyon TL. İşte böyle bir gelişme trendi var Onikişubat Belediyemizin. 1,5 yılda çok güzel işlere imza attık, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimize tam 4,5 milyon metrekare parke yol yaptık. Onikişubat Belediyemiz bebekleri unutmayacaktı. 'Hoş geldin bebek' projesi ile bin 700 bebeğimizi evlerinde ziyaret ederek hediyeler verdik. 2 yılda aşağı yukarı 140 bin vatandaşımızla iftar yaptık. 30 bin insanımızla bir araya gelerek kahvaltı programları yaptık. Şu anda da kadın yaşam merkezi yapıyoruz, 2 adet gençlik merkezi yapıyoruz. 37 tane mahallemizde kültür evleri yapıyoruz. 71 mahallemize oyun takımları koyduk. Gelecek yılki programımızda down sendromlu çocuklarımız için down kafe yapacağız. Bunun yanında engelli çocukları bulunan ailelerimizin, yavrularını bırakabilecekleri mekanlar yapıyoruz. Biz hep şunu söyledik. Yerel yönetimler noktasında AK Parti en iyisini, en güzelini yapar. Allahın yardımıyla çok daha güzel işler yapacağız. bu tesisin böyle bereketli bir Cuma gününde hayırlı olmasını, hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum."

"HANEFİ BAŞKANI KUTLUYORUM"
Törende konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise başarılı çalışmalara imza atan ve önemli bir yatırımı hayata geçiren Başkan Mahçiçek'i tebrik etti. Ünal, "Değerli başkanımız Devlet Planlama Teşkilatı deneyimi ile ve bu deneyimini belediyeciliğe, yerel yönetimlere taşıyarak, Onikişubat'a taşıyarak 1 yıldan beri çok güzel işler yapıyor. Burada hepinizin huzurunda kendisini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum" dedi.


"TÜRKİYE'DE YEREL YÖNETİMLER CUMHURBAŞKANIMIZLA ANILIR"
Yerel yönetimlerin önemine ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyeciliğe getirdiği yeni bakış açısına da değinen Ünal, "Yerel yönetimler her şeyden önce Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'la anılır ve Recep Tayyip Erdoğan'la, saygıdeğer cumhurbaşkanımızla birlikte belediyecilik yeni bir tarza, yeni bir bakış açısına kavuşmuştur. 1994 yılında İstanbul'da çaresizliğin ve adeta İstanbul'un temizlenmesinin, suyunun havasının, denizinin temizlenmesinin bir çaresizlik olarak görüldüğü ortamda Recep Tayyip Erdoğan, meseleleri kavrayış biçimiyle, yönetim ve organizasyon anlayışıyla, çok kısa bir sürede İstanbul'un suyunu, havasını, denizini, sorunlarını bitiriverdi. Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin temel bir bakış açısı vardır. Çok basit bir bakış açısı vardır. İnsanı evinde, sokağında, mahallesinde, ilçesinde mutlu etmektir. İnsanı mutlu etmeye dayalı ve insana yaşanabilir bir çevre ve insani değerlerin yaşatıldığı bir çevre sunmayı hedefler." ifadelerini kullandı.


"MESELE MEMLEKET MESELESİ"
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Ünal, Türkiye'nin 2002'den bu yana, eğitim, sağlık, ekonomi ve siyasal anlamda geldiği noktayı anlattı. "Mesele memleket meselesi" diyen Ünal, şöyle konuştu:

"Şu anda Cumhurbaşkanımıza yöneltilen düşmanlığın altında ne var, lütfen dönüp bir bakın. IMF'ye borç mu yapmış, aksine ödemiş. Memurdan, konut edindirme yardımı adı altında 3,5 katrilyon parasını kesip sonrada onu ödememiş mi?. Hayır eskilerin borcunu ödemiş. Türkiye'nin yüzünü yere mi düşürmüş, hayır. bütün dünyada sessiz devrimler diye bilinen devrimlere imza atmış. Ülkenin onuruna sahip çıkmış. Ülkenin geleceğine sahip çıkmış. Türkiye'nin dış politikasını bağımsız ve karakterli bir dış politika haline getirmiş. Mazluma, mağdura kimliğine bakmadan kucak açmış. Ahmet Davutoğlu ne yapmış? Ahmet Davutoğlu, bütün İslam coğrafyasında, gönül coğrafyamızda bilgeliğiyle, devlet adamlığıyla yer edinmiş ve son dönemde yetişen en önemli devlet adamlarımızdan biri olarak bugün genel başkanlığımızı yapıyor. Peki bu ülkenin yetiştirdiği yerli ve milli iki devlet adamına bu kadar düşmanlığın gerekçesini birisi bana çıkıp açıklasın. Açıklayamazlar. Bütün bunları siyasi bir perspektiften bakarak anlatmıyorum. mesele her birimizin, geleceğimizin, çocuklarımızın ve onlarının geleceğinin meselesidir. Mesele memleket meselesidir kardeşlerim."

"ÜLKEYİ KARIŞTIRACAKLARINI ZANNEDENLER, KARŞILARINDA KAHRAMANMARAŞ'I, ANTEP'İ, URFA'YI BULUR"
"Biz bu ülkeye başka bir yerden gelmedik kardeşlerim. Biz bu topraklardan geldik, bu toprakların dertleriyle dertlendik. Bizim bu toprakların, bu bayrağın bu vatanın, bu ülkenin, bu milletin derdinden başka bir derdimiz yoktur. Kim ki bizim karşımızda nefsini heva ve hevesini uluslararası dış mihrakların işbirliğinden kaynaklanan çıkarları bizim önümüze getirirse, bilin ki o bizim düşmanımızdır. Bunun dışında da başka bir değer ve ilke tanımayız kardeşlerim. Biz meseleye siyaset olarak bakmıyoruz. Biz meseleye hizmet olarak bakıyoruz. Biz bu ülkeyi bu vatanı, bu bayrağı ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Biz Suriyeli kardeşimin kucağında çocuğuyla ülke ararken bir İsviçreli gazetecinin çelmesiyle nasıl düştüğünü, ülkesiz ve vatansız kalanların bir ülke ararken ne duruma düşürüldüklerini gördük ve onlara kucak açtık. Ve şimdi birilerinin Türkiye üzerinde, bu bayrak üzerinde, bu vatan üzerinde hesaplar yapmasına bu millet izin vermeyecektir. Ülkeyi karıştıracaklarını zannedenler hiç heveslenmesinler kardeşlerim. Karşılarında dimdik Kahramanmaraş'ı bulurlar, Antep'i bulurlar, Urfa'yı bulurlar. Dün yazdığımız o tarihi biz bir kez daha yazarız bundan emin olun kardeşlerim. O yüzden meseleye AK Parti meselesi olarak bakmayın. Bu mesele milli ve yerli olanların, bu ülkeye sevdalı olanların meselesidir. Mesele memleket meselesidir. Hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum."

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi. Törene Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, İlker Çitil, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, AK Parti İl Başkanvekili Ahmet Güngör, Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Haber: Mücahit Dalkara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER