“MUSUL'U, KERKÜK'Ü BARZANİ’NİN ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ”

Kahramanmaraş’ta Milliyetçi Gençlik Platformu ve Milliyetçi Sivil Toplum Kuruluşları, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’deki bağımsızlık referandumuna tepki göstererek, basın açıklaması yaptı.

“MUSUL'U, KERKÜK'Ü BARZANİ’NİN ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ”

İl Özel İdaresi önünde toplanan ve Milliyetçi Gençlik Platformu üyelerinden oluşan kalabalık grup, İsrail, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Amerika aleyhine sloganlar attı. Grup adına basın açıklaması yapan Milliyetçi Gençlik Platformu ve Milliyetçi Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Ökkeş Ekberoğlu, “Bu referandumun gerçek amacı Kürtlere bağımsızlık sağlamak değil, bölgede ikinci bir İsrail'in inşa edilmesidir” dedi. Referandumun bir sonraki safhasının Türkiye’den toprak talebi olacağını vurgulayan Ekberoğlu, Barzani’nin çizmeyi aştığını kaydetti.

BİR SONRAKİ SAFHASI TÜRKİYE'DEN TOPRAK TALEBİ OLACAKTIR”
Ekberoğlu, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Malûm olduğu üzere 25 Eylül tarihinde Barzani adlı İsrail işbirlikçisinin kontrol ettiği bölgede güya bağımsızlık referandumu yapılacağı söylenmektedir. Bu referandumun gerçek amacı Kürtlere bağımsızlık sağlamak değil, bölgede ikinci bir İsrail'in inşa edilmesidir. Bunun bir sonraki safhası ise Türkiye'den toprak talebi olacaktır. Barzani o kadar çizmeyi aşmış ve şımarmıştır ki Kerkük'ü bile sahiplenmeye başlamış ve bu uğurda gerekirse Türkiye ile savaşacağını söyleyerek, Türkiye'ye meydan okumaya kadar gitmiştir. Yine bilindiği üzere bu süreç devletimizin en üst kademeleri tarafından "beka" sorunu olarak tarif edilmiştir. Vatanın parçalanıp Kürdistan'a katılmak istenmesi, insan vücudunun, kolunun, bacağının parçalanması gibidir. Ölümle burun buruna getirilen bizleriz, kolu bacağı koparılmak istenen vatanımızdır.”

BOYUN EĞİP, OLAN BİTENLERİ SEYRETMEYECEĞİZ”
Düşman karşısında boyun eğip, tüm olan bitenleri seyretmeyeceklerinin altını çizen Ekberoğlu, Musul'u, Kerkük'ü Barzani’nin ellerine bırakmayacaklarını söyledi. Ekberoğlu, “Bizler canımıza, vatanımıza kasteden bu düşmanlık karşısında boyun eğip, olan bitenleri seyretmeyeceğiz. Atalarımızın emaneti olan Musul'u, Kerkük'ü Barzani’nin ellerine bırakmayacağız, sahipsiz bırakmayacağız. Vatana yönelen düşman tehdidi karşısında! birlik olmak günüdür! Aradaki ayrılık gayrılıklan bir tarafa bırakarak, düşmana karşı kim olduğumuzu hatırlama ve hatırlatma günüdür! Herkesi bulunduğu yerde bu düşmanlığa karşı tepki vermeye davet ediyoruz!”

Basın açıklamasının ardından öfkeli kalabalık, ellerindeki İsrail ile İKBY Bayrağını ve Mesud Barzani’nin resmini yaktı.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER