Mitingler iptal ediliyor

Mitingler iptal ediliyor

Seçime sayılı günler kala Ankara’da meydana gelen patlama vatandaşlar gibi siyasi partileri de etkiledi. Partiler birkaç günlüğüne mitinglerini iptal ederken, CHP’nin Kahramanmaraş’ta seçime bir hafta kala miting düzenleyeceği öğrenildi.

Ankara’da 97 masum insanın ölümüne neden olan patlamaya tepkiler devam ederken, siyasi partiler de seçim çalışmalarında bazı değişimlere gidiyor. Partiler anons araçlarının sesini kısarken, birçok şehir de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da mitingler iptal ediliyor. Bu arada 10 Ekim 2015 tarihinde Kahramanmaraş’a gelmesi planlanan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kahramanmaraş mitingini iptal edilmişti. CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül’den aldığımız bilgilere göre 1 Kasım seçimlerine 1 hafta kala Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde miting vermesi planlanıyor. Şengül, Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak, seçime 1 hafta kala Pazarcık’ta miting vermeyi planlıyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı’ndan aldığımız bilgiler ise, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Kahramanmaraş mitingi olmayacağı yönünde oldu. İl Başkanlığı, Ankara’da ki patlamayla bir alakası olmadığını belirterek, Kahramanmaraş’ta planlanmış bir mitingin olmayacağını ve Devlet Bahçeli’nin seçim öncesi Kahramanmaraş programının olmadığı ifade edildi.
Haber: Mücahit Dalkara

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER