Milletimizin başı sağolsun

Milletimizin başı sağolsun

30 yıldır kanla beslenen, ülkenin gelişmesine büyük engel olan terör örgütünün iki gün içerisinde gerçekleştirdiği hain pusu sonucu 32 güvenlik görevlimizin şehit olması yüreklerimizi dağladı. Türkiye’nin her yerinden feryat sesleri yükselirken Kahramanmaraş’ta bu tepkiye sessiz kalmadı.

Önceki gün Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kırsalında operasyona giden askerlere düzenlenen tuzaklı mayında 16 askerimizin şehit olması Türkiye’yi yasa boğmuştu. Türkiye bu yasını tutarken bir kara haberde Iğdır ile Tunceli’den geldi. Iğdır’da 14 polis memuru, Tunceli’de ise kızının önünde bir polis memuru şehit edildi. 

Devletin zirvesi bu hain pusuya sert tepki gösterdi. Türkiye ayağa kalkarak teröre lanet okudu. İnsanlıktan nasibini almamış terör örgütü üyeleri ise hain tuzaklarına devam ederken eller semaya açılarak dualar edildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da vatandaşlar teröre sessiz kalmadı. Önceki gün Özel İdare önünde sosyal medyadan örgütlenen bir gurup genç sloganlar atarak teröre lanet okudu. Akşamında ise 12 Şubat Parkından Kıbrıs meydanına kadar büyük bir kalabalık yine teröre lanet için meydanlardaydı.

Dün ise teröre lanet açıklamalar arka arkaya gelmeye başladı. Milletvekilleri, sivil toplum örgütleri terörü kınadı, halkı birlik beraberliğe ve sağduyuya davet etti.

Bu arada Dağlıca’da şehit düşen Harun Saltalı Andırın Nüfusuna kayıtlı olurken, dün Iğdır’daki tuzaklı mayında 14 polis memuru ile şehit olan Başkomiser Mehmet Parlak’ta Göksunluydu. Parlak’ın cenazesinin bugün memleketi Göksun’da toprağa verilmesi bekleniyor.
Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER