MHP’li Aycan’dan CHP’ye tepki: CHP’nin içine HDP kaçmıştır

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerel yönetimler için hazırladığı rapora tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “CHP’nin bu söylemi tehlikeli bir söylem. Şu anda CHP’nin içerisine HDP kaçmış durumdadır” dedi.

MHP’li Aycan’dan CHP’ye tepki: CHP’nin içine HDP kaçmıştır

CHP'nin hafta sonu Bolu Abant kampında milletvekillerinin değerlendirmesine sunulan ve yeni anayasa için ön hazırlık olarak kabul edilen raporda, yerel yönetimlere "mali ve idari özerklik", "kısmi vergi toplama" gibi öneriler yer aldı. Bahse konu rapora tepki göstererek, eleştirilerde bulunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, yerel yönetimlerin vergi toplamasının egemenlik anlamına geldiğini söyledi.

“CHP’NİN ÖNERİSİ ÇOK TEHLİKELİDİR”
Aycan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “CHP Yerel Yönetimlere vergi koyma, vergi toplama yetkisi verilsin önerisi çok tehlikelidir. Bu şehir devletlerin oluşması, üniter yapının bozulması demektir. Tartışılması bile yanlıştır. CHP’nin tamamen HDP ağzıyla konuştuğunun göstergesidir. CHP’nin bu söylemi tehlikeli bir söylem. Şu anda CHP’nin içerisine HDP kaçmış durumdadır. CHP, HDP ile tamamen bir işbirliği içerisinde. Bu konuda tartışmayı da tehlikeli görüyorum. Yerel yönetimin ilinde veya bölgesinde vergi belirleyip, vergi toplaması egemenlik anlamına gelir. Vergi toplamak en temel egemenlik unsurudur.”

Haber: Emre Akkış

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER