Kurumsal İletişimde Görgü ve Nezaket Kuralları semineri gerçekleştirildi

Kurumsal İletişim Uzmanı Eğitimci-Yazar İdris Koç’un konuşmacı olduğu "Kurumsal İletişimde Görgü ve Nezaket Kuralları" konulu seminerin ilki, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurumsal İletişimde Görgü ve Nezaket Kuralları semineri gerçekleştirildi

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu, Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık ve Göksun ilçelerinde görevli okul müdürü ve müdür yardımcıları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, eğitim ve öğretimin öğretmen olmadan gerçekleşmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Bunun gibi her okul ve kurumumuzun da icra edeceği fonksiyonu, başında bulunan eğitim liderinin vizyon ve iletişimi kadardır. Buradan hareketle, her geçen gün yeni süreç ve sorunlarla karşılaştığımız günümüzde, iletişim ve özellikle de kurumsal iletişim daha da önem kazanmıştır. Bu sebeple iyi insan yetiştirmek hedefimiz doğrultusunda okul ve kurumlarımızda devletimizin sıcak yüzünün temsilcisi olarak gayret gösteren ve sorun çözen, bu yönüyle de motivasyona, koordinasyona ve sağlıklı iletişimi sağlamak için kendini geliştirmeye ihtiyaç duyan tüm takım arkadaşlarımıza bir katkı sunmak amacıyla bir arada bulunuyoruz.” diye konuştu.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada, görgü ve nezaket kurallarının sosyal davranışların temelini oluşturduğuna değinerek, “Görgü insanın kendisine olan saygı ve güven duygusunu güçlendirir. Bu saygı ve güven, kişinin dengesiz ve tutarsız davranışlarına da engel olur. Nihayetinde görgünün iletişimde önemli bir rol oynadığı, toplumda uyum içinde yaşamayı kolaylaştırdığı aşikârdır.” dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, konuşmasının devamında ise salgın süreci boyunca fedakârca çalışan eğitimcilere de vurgu yaparak, “Kuşkusuz çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumun geleceği için de büyük bir önem taşımaktadır. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, yarınlarımızı emanet ettiğimiz, sabır ve fedakârlık timsali öğretmenlerimize ve idarecilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Valisinin konuşmasının ardından Kurumsal İletişim Uzmanı Eğitimci-Yazar İdris Koç tarafından “Kurumsal İletişimde Görgü ve Nezaket Kuralları”  konulu seminer gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER