KTOOLS, geçmişe yolculuk yaptırıyor

DEKA Grup bünyesinde faaliyet gösteren KTOOLS, Pikap ile geçmişin müzik dinleme âdetini yeni teknoloji ile birleştirerek, geçmişe yolculuk yaptırıyor. Cem Karaca, Kamuran Akkor ve Sezen Aksu gibi ünlü sanatçıların plakları ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

KTOOLS, geçmişe yolculuk yaptırıyor

Dijitalleşmenin müzik sektöründeki etkisine rağmen nostaljik müziği dinleyicinin kulağına en iyi yansıtan araçların başında gelen plakların satışları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde yükselişe geçti. Pandemiden önce yalnızca meraklılarının ilgi gösterdiği nostaljik plağa, salgınla birlikte günlerinin büyük bir bölümünü evlerinde geçirenlerin ve boş vakitlerini değerlendirmek isteyenlerin yeni hobisi haline geldi. Plakların yanında pikap satışlarında da artış yaşandığını söyleyen DEKA Grup bünyesinde faaliyet gösteren KTOOLS’un Kahramanmaraş Satış sorumlusu Adem Aydoğan, Pandemi döneminde insanların dijital müzik yerine daha çok nostaljik müziğe yöneldiğini belirterek, “Tüm sanatçıların plakçıları eşdeğer satıyor diyebilirim ama özellikle Cem Karaca, Kamuran Akkor ve Sezen Aksu bunlar biraz daha yoğun satılıyor” dedi. Müzikseverlerin plak veya pikap alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlatan Aydoğan, “İnsanlara plak ve pikapı alırken köklü firmalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü plak, CD gibi ya da diğer dijital müzik aletleri gibi değil. Plak biraz daha uzun ömürlü biraz daha hassas. Bu konuda biraz daha işin profesyonelinden alışveriş yapmalarını tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ WWW.KTOOLS.COM.TR İNTERNET ADRESİ ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPABİLİRLER”

Ktools firmasının yaklaşık 50-60 çeşit plak çeşidinin olduğunu söyleyen Aydoğan, “Plak ve pikap tedarik etmek isteyen vatandaşlarımız www.ktools.com.tr internet adresi üzerinden alışveriş yapabilirler. Bizim pikaplarımız cep telefonlarını şarj ettiğimiz powerbank ile de çalışmaktadır. İlla yanınızda bir elektrik olması şart değil. Bağınızda bahçenizde çok rahat yanınızda taşıyarak, pikapları powerbank ile kullanabilirsiniz” diye konuştu.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 10:24

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER