Kıyafete göre telefon kılıfı seçiliyor

Kıyafete göre telefon kılıfı seçiliyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da telefon kılıfı satışları gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
Günümüzde gün geçtikçe teknoloji gelişiyor. Bu gelişmeler her alanda olduğu gibi cep telefonu sektöründe de hızla ilerliyor. Telefonların neredeyse her ay yeni bir marka ya da modeli çıkmaya başladı. Bu sektör telefon çeşitlerini ve bu telefonların özelliklerini arttırırken aynı zamanda telefon aksesuarı gibi yeni bir sektörün oluşmasını sağladı. Akıllı telefonlar günümüze en az bir asgari ücret fiyatına satılırken insanlarda bu telefonlarını çeşitli şekilde süslemek ya da korumak istiyor. İnsanlar özellikle dokunmatik telefonlarının camını korumak için çeşitli kılıflar kullanmaya başladı. Bu kılıflar ise çeşitli ve renkli desenlerle telefoncularda yerini aldı. Özellikle bayanlarda bir takıntı haline gelen cep telefonu kabı, günümüzde çok farklı modellerde yer alıyor. Bayanlar bu kapları alırken kıyafet seçer gibi seçmeye başladı ve üzerlerindeki kıyafete uygun şekilde telefon kılıfları almaya başladı. Telefoncular ise dükkânlarına ayna taktırarak müşterilerin telefonlarına alacakları kılıfları aynada görmesini sağlamaya başladı.

‘KILIFLAR KIYAFET GİBİ SATILIYOR’
Kahramanmaraş’ta telefonculuk yapan ve aynı zamanda dükkânında çok sayıda renk ve desende telefon kılıfı bulunduran Önder Nedirli, her geçen gün kılıf satışlarının arttığını bu sektörün de kıyafet sektörü gibi belli bir modası olacağını söyledi. Nedirli, “ Hepinizin bildiği gibi teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Teknolojik aletler arasında en hızlı gelişen araçlardan biri de cep telefonu. Hemen hemen her markanın binlerce modelde telefonu var. Telefonlarla birlikte bu telefonlara takılacak olan aksesuarlar da gelişmeye başladı. Biz burada yıllardır telefonculuk yapıyoruz. Yeni telefonların çıkmasıyla birlikte telefon kılıflarına ağırlık vermeye başladık. Bu kılıfların ilk çıktığı günden bu yana teknolojiyle birlikte satışlarımızda arttı. İnsanlar kendilerine nasıl zaruri ihtiyaç olarak kıyafet alıyorlarsa telefonlarına da o şekilde kılıf almaya başladılar” dedi.

‘HER RENKTE VE ÇEŞİTTE KILIF ÇIKTI’
Her geçen gün satışların arttığı gibi kılıf çeşitlerinin de arttığını söyleyen Nedirli, her renkte ve modelde kılıf olduğu söyledi. Nedirli, “ Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte bu yeni bir sektör olan telefon kılıfı sektörü oluştu. Bu alanda toptancılar ve üreticileri türedi. Bu da piyasada bir rekabet ortamı oluşturdu. Bu rekabet ortamının oluşmasıyla çeşitler ve modeller de arttı. Her telefona uygun renkte ve desende bir çok kılıfı mağazamızda bulunuyor” ifadelerini kullandı.

‘BAYANLARIN İLGİSİ DAHA YOĞUN’
Daha çok bayanların bu kılıflara ilgi gösterdiğini dile getiren Nedirli, çoğu bayanlar kıyafetlerine uygun telefon kabı alıyor dedi. Nedirli, “ Daha önce insanlar sadece telefonlarını korumak için bu kılıfları alıyorlardı ama şimdi devir değişti. Artık kıyafet modası içerisinde telefon kılıfları da yer alıyor. Özellikle bayanlar üzerlerindeki kıyafetlere uygun şekilde telefon kılıfları alıyorlar. Normal elbise seçer gibi telefonlarına kılıf seçiyorlar. Biz bu yüzden mağazamıza ayna koyduk ve kılıf alan müşterilerimiz aldıkları kılıfları aynada görüyorlar ve bu durum onların çok hoşuna gidiyor. Özellikle bayanların ilgisi çok yoğun” şeklinde konuştu.

‘MODAYA VE DURUMA GÖRE SATIŞLARIMIZ ARTIYOR’
Son zamanlarda terör olaylarını artmasıyla birlikte üzerinde Türk bayrağı olan kılıf satışlarının arttığını söyleyen Nedirli, ortama ve duruma göre satışların değiştiğini söyledi. Nedirli, “ Son zamanlarda milli maçların olması ve terör olaylarını artmasıyla birlikte üzerinde Türk bayrağı olan kılıfların satışı arttı. UEFA kupası maçları oynanırken de takım logoları olan kılıfların satışları artıyor. Yani modaya göre satışlarımız da değişiyor” ifadelerini kullandı.

Haber: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER