“KIRGINLARIN GÖNLÜNÜ ALACAĞIZ, EN YÜKSEK OYU İSTEYECEĞİZ!”

Ekinözü’nden gelen heyeti TBMM’de ağırlayan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “Kahramanmaraş’ta ve diğer ilçelerimizde bu sefer en yüksek oyu isteyeceğiz, geçmişi geçeceğiz. Köy köy gezeceksiniz, dostunuzun bir yüzünü öpeceksiniz, kırgınların da iki yüzünü öpeceksiniz. Kırgınların gönlünü alacağız. Bizim dayandığımız güç halktır, köylüdür, millettir” dedi.

“KIRGINLARIN GÖNLÜNÜ ALACAĞIZ, EN YÜKSEK OYU İSTEYECEĞİZ!”

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen öncülüğündeki Ekinözü heyeti Ankara’ya çıkarma yaparak, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Çeleğen öncülüğündeki Ekinözü heyetinin son durağı ise TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç oldu. Ekinözü heyetini ağırlayan Güvenç ve Kılıç, gerek gündeme dair gerekse de 2019’un Mart ayında gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlere yönelik önemli uyarılarda bulundu.

“2019’DAN SONRA 4 YIL SEÇİM OLMAYACAK”

Partililerine seslenen TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç 2019’da gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlerin önemine değindi. 2019’daki yerel seçimlerin ardından Türkiye’de uzun süre seçimin yapılmayacağına dikkat çeken Güvenç, “Önümüzdeki aylarda mahalli seçim var bu çok önemli. Türkiye dört buçuk yıllık seçimsiz bir döneme girecek. Bu gerçekten çok önemli. Çünkü, seçim yoruyor, siyaset kurumunu da, bütçeyi de, halkımızı da, teşkilatımızı da yoruyor. Tabiatı gereği seçim yorucu bir iş. 2014’ün Mart’ından bu yana 5 yada 6’ncı seçimimizi yapıyoruz. 30 Mart 2014’de mahalli seçimi, arkasından 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi, arkasından 7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu ve arkasından da 24 Haziran seçimini geride bıraktık. 6 tane seçimi dört buçuk yıla sığdırdık. Bunun için de ekonomik darbe girişimi var, terör darbe girişimi var, meclisin bombalanması var, PKK’nın hortlatılıp halka saldırması var, devleti ve polisi bu ilçelere sokmayacağız kararı var. Bütün bunların hepsini dört buçuk yılda yaşadık. 16 artı dört buçuk yıllık sürede milletimize, devletimize musallat olan bu güçleri bertaraf ettik yaptığımız seçimlerle. Bizim Allah’tan ve milletten başka gücümüz yok. Sandıktan çıkmadığımız an bizi ve sizi yok ederler, bu kadar basit. Şimdi eğer Allah izin verir de, 31 Mart’ı da başarıyla taçlandırırsak söylediğim gibi dört buçuk sene seçim olmayacak” dedi.

“HANGİ KAFAYLA ÜLKEYİ YÖNETECEKSİNİZ”

Muhalefet partisi liderlerine yüklenen Güvenç, “Biz söz de karar da milletin dedik ala Allah muhafaza sandıkta bir sıkıntı çıktığı an ertesi gün bu sokakları harekete geçirirler, ertesi gün ayaklanırlar. Meşruiyetinizi yitirdiniz, millet sizden bıktı, seçim istiyoruz, şunu yapacağız diyorlar. Peki oradaki soru da şu. Yahu seçim istiyorsunuz da siz bu ülkeyi hangi kadrolarla yöneteceksiniz. Siz bu ülkeyi hangi kafayla, kimle yöneteceksiniz. Siz bu ülkeyi Selahattin Demirtaş’la, Kemal Kılıçdaroğlu’yla, Meral’le ya da Kandil’le mi yöneteceksiniz. Bu ülkeyi Pensilvanya’daki FETÖ’yle mi yöneteceksiniz, kimle yöneteceksiniz ya, siz kimsiniz. Bizim gördüğümüz siz bir yıkım ekibisiniz. Bir araya gelmiş bir yıkım ekibi. İş yapmaya gelince asla bir araya gelemezler çünkü her biri bir başka yerin maşası arkadaşlar. Bakın bunu bilin, her biri bir başka yerden besleniyor, bizim gibi yerli ve milli değil. Biz ama yerliyiz Allah’a şükürler olsun. Biz 80 milyonu kucaklıyoruz, bu ülke bir daha geriye gitmesin istiyoruz. Bu milletin her bir ferdi saygı görsün istiyoruz, milletimiz bir ve beraber olsun istiyoruz, istikrar olsun istiyoruz. Milletin seçtikleri milleti yönetsin istiyoruz her yerde” ifadelerini kullandı.

“YEREL SEÇİMDE EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ”

2019’daki yerel seçimlerde en yüksek oyu alacaklarına inandıklarını belirten Güvenç, “Kahramanmaraş’ta ve diğer ilçelerimizde bu sefer en yüksek oyu isteyeceğiz, geçmişi geçeceğiz. Köy köy gezeceksiniz, dostunuzun bir yüzünü öpeceksiniz, kırgınların da iki yüzünü öpeceksiniz. Kırgınların gönlünü alacağız. Bizim dayandığımız güç halktır, köylüdür, millettir. Bugünden itibaren girmediğimiz ev, selam vermediğimiz insan kalmayacak. MHP’li ilçe başkanımız şuan burada, hoş geldiniz diyorum, MHP’li olsun, CHP’li olsun, Aleviymiş, Kürt’müş, Türk’müş, Sünni’ymiş herkesi gideceğiz kucaklayacağız, hepimiz millet için varız. Diyeceğiz ki kardeşim, şimdiye kadar bir şey yapamadıysak, kırdıysak kusura bakmayın yeni dönem farklı olacak diyeceğiz. Gayret edeceğiz, çaba göstereceğiz, eğer böyle yaparsak Allah’ta karşılığını verir, millette karşılığını verir. Benim de gönül koyduğum yer oldu, ama hep şunu söylüyorum, AK Parti sayesinde bu milletin yüzde 99’u fayda gördü arkadaşlar. Hiç kimse bize diyemez ki, ben ilçe teşkilatını bekledim de hiçbir şey görmedim, ben meclis üyeliğini bekledim de hiçbir şey görmedim diyemez hepimiz bir şey gördük. Allah’a hamdolsun arkadaşlar, bu kapıda bereket var, bu kapıda rahmet var. Şu 15 senede bu ülkenin mazlum halkının başı dik gezmesi, ben bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım demesi, camisinde, okulunda, hastanesinde en büyük emeğimizin karşılığını alıyoruz. Her yerde artık millet var. Bu devir böyle gidecek, bunun sırrı ne derseniz, demokrasi kervanını devam etmesidir, kesintiye uğramamasıdır, birliğimizin, beraberliğimizin korunmasıdır” açıklamalarında bulundu.

“SİYASETİ ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ”

Siyaseti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Allah rızası için yaptıklarına dikkat çeken Güvenç, sözlerini şu şekilde tamamladı, “Şanlıurfa’dan misafirlerimiz geldi, bazı PKK’lar propaganda yapıyor, şudur budur dediler. Her sene beş bin tane çocuğumuzu dağa çıkarıyorlardı. Kaldı mı? Çıkarabiliyorlar mı şimdi? Bu bir kazançtır doğru mu. Camide hakaret görüyorduk, şimdi kimseye hareket edebilirler mi? Yapamazlar, izin vermeyiz. Herkes birinci sınıf vatandaştır, herkes bu ülkenin çocuğudur. Biz Allah’a inanıyoruz her şeyden önce. Biz siyaseti Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Allah rızası için yapıyoruz. Bunu çok açık söylüyorum, yoksa bu çile çekilmez. Allah yardımcımız olsun, sizleri tek tek tebrik ediyorum, gözlerinizden öpüyorum. Hiç karamsar olmayın, İnşallah hayırlı olacak, çünkü biz samimiyiz. Allah Ekinözü’nün de, başkanımızın da yolunu açık etsin.”

“İLETİŞİM SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise Ekinözülülerin iletişim sorunu yaşadıklarına yönelik sorularını cevaplandırdı. Kılıç, “Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye büyüdü, büyüyünce de eski imkanlar yükümüzü kaldıramaz oldu. Nedir derseniz? 60’lı 70’li yıllarda yapılan bütün yolların hepsini yeniliyoruz, niye? Eski imkanlara göre yapılmış, o günün yükünü taşıyorlardı ama bugüne yetmiyor. Rahmetli Özal zamanında yapılan elektrik şebekeleri gerek direkler gerekse de yüksek gerelim hatlarının hepsini yeniliyoruz. Kahramanmaraş’ın her yerinde de, Ekinözü’nde de yenileniyor. 90’lı yıllarda yapılan iletişim sistemi bile Türkiye’nin mevcut yükünü kaldırmaya yetmez oldu. Bu sebeple Kahramanmaraş’ın yüzde 65’i dağlık ve geniş bir coğrafya. İletişim açısından en sorunlu illerden birisi bu nedenle. Biz de bir çalışma yürüttük, vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri değerlendirdik. Kahramanmaraş genelinde 186 yerde kapsam alanı dışı yer var. Köyde de var, şehir içi mahallelerde de var. Bu sorunların çözümü noktasında önemli mesafeler kat ettik. Dört fazda yapılıyor bu çalışmalar ve birinci fazı yapıldı bitti, ikinci faz için çalışmalar yapılıyor. Şuan da Kahramanmaraş’ın 20 ayrı bölgesinde iletişimle alakalı çalışmalar yürütülüyor. Bundan Ekinözü’de payını alıyor” dedi.

“BÜTÜN KADROLARIMIZ MİLLET SEVDALISI”

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen de misafirperverliğinden dolayı Güvenç ve Kılıç’a teşekkür ederek, “İlçe teşkilatımız ve ilçemizden vatandaşlarımızla Ankara’da ziyaretlerde bulunduk. Milletvekillerimiz Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal’ı ziyaret ettik. Bugün de İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç ve Milletvekilimiz İmran Kılıç bizi ağırladı. Ben hep şunu söylüyorum İçişleri Komisyonu Başkanımız da, genel başkan yardımcımız da, milletvekillerimiz de hepsi millet sevdalısı, Kahramanmaraş sevdalısı. Biz siyaseti hep bu gözle görüyoruz. İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç ve Milletvekilimiz İmran Kılıç’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Senden rica ediyorum benim iş yerim çarşıda müftülüğe yakın bana bir uğrayın size 16 yıldır oy verdim hele bir gelde şu gönlümü al bakalım sen benim gönlümümü alacan yoksa ben seni siyasetten mi edecem hele bir tabi sende o yüz o gurur varsa bence yok ama sen yinede bir gel ALLAH aşkına bir gel gelde senin ....... anladın sen onu.

SIRADAKİ HABER