KENTİN HÜR SESİ 14 YAŞINDA!

Kahramanmaraş’ın 12 sayfa yayın yapan ilk basın kurumu olma özelliğini taşıyan Manşet Gazetesi, kuruluşundan bu yana vatandaşlara gerek sayfa sütunlarında, gerekse de marasmanset.com adlı internet sitesinde en sıcak bilgileri aktarıyor. 14 yılda ortalama 20 bin 700 özel haber, 1 milyon 15 bin 14 güncel haberi ile 2005 yılından bu yana sizlerle buluşan gazeteniz Manşet, internet sitesi anlık bildirim ve mobil uygulamasıyla da tek tuş ile parmağınızın altında.

Kurulduğu günden bu yana Kahramanmaraş gündeminin nabzına ışık tutan Manşet Gazetesi 29 Ağustos 2005 tarihinde merhaba dediği okuyucularına, yine bir 29 Ağustos tarihinde okuyucularıyla 14’üncü yıl dönümünün mutluluğunu paylaşıyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Manşet Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Bugün kent merkezi olmak üzere Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerinde de günlük olarak dağıtımı yapılan gazeteniz Manşet, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Kahramanmaraş halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Manşet Gazetesi, sayfa sütunlarına taşıdığı haberleriyle bölgenin de sesi olmaya devam ediyor. İlkeli habercilik anlayışından ödün vermeden yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam eden Manşet Gazetesi, güçlü ve dinamik kadrosuyla 13 yılı geride bırakarak sizlere en güncel haberleri aktarmaya devam ediyor.

DİNAMİK MUHABİRLERLE 7/24 ANLIK HABER
Oldukça güçlü bir haber kadrosuna sahip olan Manşet Gazetesi, bünyesinde bulundurduğu genç ve dinamik muhabirleriyle Kahramanmaraş’ın 7/24 nabzını tutuyor. Günün hangi saatinde olursa olsun kentte yaşanan herhangi bir gelişmede anında olay yerine giden ve gelişmeleri an be an aktaran Manşet muhabirleri, bu anlamda hem önemli bir kamu hizmetini ifade ediyor hem de halkın haber alma ihtiyacını karşılıyor.

YILDA 17 BİN RUTİN, BİN 800 ÖZEL HABER
Yaptığı ve yayınladığı haberiyle ön plana çıkan, kamu vicdanının yanı sıra halkın sesini de sürekli olarak kulak veren Manşet Gazetesi, yılda 17 bin rutin haberle okuyucularını adeta habere doyuruyor. Çeşit çeşit renkli renkli haberlerle okuyucusunu bilgilendirdiği kadar ilginç ve bir o kadar da hayat dolu haberlerle renklendiren Manşet Gazetesi, taraflı tarafsız herkesten takdir topluyor. Ayrıca deneyimle ve aktif muhabirlerinin yapmış olduğu özel haberlerle ilgi çeken Manşet Gazetesi, rutin ve özel olmak üzere yılda ortalama 17 bin 900 haber üretiyor.

VİDEO HABER FARKI
Yaklaşık 2 yıl önce çağın gereklerine uygun haber anlayışı dolayısıyla marasmanset.com internet adresi üzerinden yazılı haberlerin yanı sıra videolu haberlerde yapmaya başlayan Manşet Gazetesi, henüz kısa bir süre önce videolu habere geçmesine rağmen bir yılda bin 800 görüntülü haber geçti. Bunun yanı sıra canlı yayınlarla da halkın anlık haber almasını sağlayan Manşet Gazetesi, yine bir yılda 25 saat kesintisiz canlı yayın yaparken, 500 saatte videolu haber çekimi gerçekleştirdi.

İLKLERİN GAZETESİ MANŞET
Kurulduğu günden bugüne kadar sürekli kendini yenileyerek yayın hayatını sürdüren gazeteniz Manşet, 29 Ağustos 2005 yılında haftalık olarak yayın hayatına başlayarak 1 Ocak 2007 tarihinde yayın hayatına günlük gazete olarak devam etti. Manşet Gazetesi 2008 yılında çıkardığı 8 sayfa renkli gazetesi ile bir ilke daha imza attı. 2010 yılında ise sayfa sayısını 12’ye yükselten gazetemiz böylelikle Kahramanmaraş’ın ilk 12 sayfalık renkli gazetesi oldu.

HER ALANDA FARKINI GÖSTERMEYİ BAŞARDI
DEKA Medya Grup bünyesinde yayın hayatına başlayan ve Arslan Deveboynu tarafından 2005 yılında kurulan Manşet Gazetesi, gerçekleri tarafsız bir şekilde ortaya koyarak emin adımlarla 14’üncü yılına ulaştı. 14 yıldır toplumun her kesiminden ilgi gören ve ulusal medyanın da yakından takip ettiği bir basın kuruluşu olan Manşet Gazetesi, DEKA Medya Grup Başkanı Abdullah Deveboynu ile yerel ve ulusal medyada farkını göstermeye devam ediyor.

KURUMSALLIĞIYLA BÖLGE GAZETELERİNİ GERİDE BIRAKTI
Özellikle kurumsal yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Manşet Gazetesi, bu özelliğiyle yalnızca Kahramanmaraş’taki gazeteleri değil, bölgede bulunan diğer birçok önemli ve köklü gazeteyi geride bıraktı.

“OBJEKTİF BİR ŞEKİLDE GAZETECİLİK YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Kuruluş yıldönümüne özel açıklamalarda bulunan Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Arslan Deveboynu, “14 yıldan beri Manşet Gazetesi olarak, yayın hayatımıza devam ediyoruz. Biz doğru, objektif bir şekilde gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. İlimize bir katkımız olsun istiyoruz. Zor bir iş. Doğruları yazmak ve insanları mutlu etmek zorundasın. Ekip arkadaşlarımızın hepsi ellerinden geleni yapıyor. Aynı zamanda yazarlarımız da, muhabirlerimiz de birlik olduklarında güçlü bir ekip oluyoruz. Bu işi güzel ve doğru yaptıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz yayıncı olarak başlamıştık. Bir radyo kurduk. Gazeteci olmaya daha sonra karar verdik. Gazetecilik daha farklı bir şeymiş. O heyecanı sonradan yaşadık. Bu işi daha heyecanlı ve dinamik yapmak istiyoruz. Biz doğru ve ilkeli çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ın sesini halka ve çevre illere duyurmakla görevli olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

MANŞET’TE ZAMAN YOLCULUĞU
Manşet Gazetesi’nin geçmişten bugüne zaman yolculuğunu DEKA Medya Grup Başkanı ve Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Deveboynu’ndan dinleyelim. İşte ilklerin Manşeti’nde geçmişten bugüne Gazete ilk olarak ne zaman ve kim tarafından kuruldu? Gazetemiz 29 Ağustos 2005 yılında DEKA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Deveboynu tarafından kuruldu.

“GAZETENİN KAMUYA OLAN SORUMLULUĞU BİZLERİ DAHA FARKLI YÖNLERE GÖTÜRDÜ”
Gazeteyi kurma fikri nereden çıktı?

Biz DEKA Grup olarak kurumsal bir firmayız ve sürekli reklama ihtiyacımız oluyordu bu ihtiyaçtan dolayı 2001 yılında Radyo FRESH’i kurduk ve kendi reklamlarımızı yayınladık. Arkasından da 5 yıllık süreç içerisinde radyoda sürekli haber yayınlarını yapamamamızdan dolayı bizleri gazete kurmaya yöneltti. Bunun beraberinde kendi haberlerimizi yayımlayarak reklamla ilgili de şirketimize gelir katmayı hedefledik. Sonuç olarak 2005 yılında haftalık gazeteyi kurduk ve radyoda oluşan reklam kanalını gazete ile genişletmeyi hedefledik. Gazetenin kamuya olan sorumluluğu bizleri daha farklı yönlere götürdü. Beraberinde de işimizi hakkıyla yapmak istediğimiz için böyle bir yolculuğun içerisine girdik.

“HALKIMIZA HAKKIYLA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Yayın hayatınıza nasıl başladınız ve nasıl devam ediyorsunuz?

Söylediğim gibi yayın hayatına kendi reklamlarımızı yayımlamak amacıyla başladık ve sonucunda da medya günümüz dünyasında önemli bir yere sahip olduğu için bu doğrultuda genişlemeye gittik. Günümüzde medya siyaset ve politika hayata yön veren bir olgudur. İnternetin hayata girmesiyle birlikte de bilginin ulaşılabilirliği kolaylaşsa da hızlı bir tüketim trendine girmiştir. Yıllardır halkımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda kaliteli hizmet veren DEKA Grup, kentin beklentileri doğrultusunda medya sektörüne de giriş yapmış, yıllardır yükselen bir grafik ve emin adımlarla doğru güvenilir dürüst yaklaşımlarıyla Kahramanmaraş medya sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiştir. DEKA Medya Grup bünyesinde bulunan Radyo FRESH, Manşet Gazetesi, marasmanset.com Türkoğlu Haber ve turkogluhaber.com ile halkın eğlence, haber, reklam konularında aradığı, güvendiği adres olmuştur. Kahramanmaraş’ta da 14 sayfa olarak yayım hayatını sürdüren Manşet Gazetesi bir ilke daha imza atarak Kahramanmaraş’ta her gün yine ilk ve tek 16 sayfa çıkan gazete oldu. DEKA Medya Grup çağın gereklerine uygun alt yapısı ve teknolojisi, tecrübeli kadrosu, güven veren yapısıyla halkımıza hakkıyla hizmet vermeye de devam edecektir.

“EN ÖNCELİKLİ İLKEMİZ ÜRETİM ANLAYIŞIYLA ÇALIŞMAK VE KALİTELİ HİZMET VERMEK”
İlkeleriniz nelerdir?
Gazetemiz kurulduğundan bu güne ilkelerimiz arasında her zaman tüm taraflara eşit mesafede pozitif ayrımcılık yaparak tarafsız olmak başta gelmiştir. Bunun yanı sıra; şeffaf ve hesap verilebilir olmak, tüm öneri talep ve şikâyetlere karşı duyarlı olmak, katılımcı yaklaşım sergilemek, tüm kurum ve kuruluşlarda yakın işbirliği ve dayanışma içinde çalışmak, okur odaklı ve üretim anlayışı ile çalışmak, etkin ve kaliteli hizmet vermekte her zaman ilkelerimiz arasında yer almıştır.

“KARŞILAŞTIĞIMIZ ZORLUKLARA KARŞI HER ZAMAN MÜCADELECİ OLDUK”
Gazeteyi kurarken ne gibi zorluklarla karşılaştınız?

Çağımız iletişim çağı olması ve internetin her geçen gün biraz daha gelişmesi gazetecilik mesleğini zorlaştırıyor. Bizde Manşet gazetesi olarak her zaman için karşılaştığımız zorluklarla mücadele içerisine girdik unutmayalım ki gazete yeri doldurulamaz bir iletişim aracıdır. Sosyal Medya haberciliği bu yapının önüne geçiyor. Ancak sosyal medyada kullanılan haberlerin birçoğu sadece tıklama almak için atılıyor ve doğruluk değeri nedir bilinmiyor.

“HİÇBİR ZAMAN SAHTE HABER YAPMADIK”
Gazeteyi kurduğunuz günden bu yana süre gelen zorluklar nelerdir?

Gazeteyi kurduğumuz günden bu yana süregelen birçok sorun vardır ve biz her zaman için bu sorunların üstesinden gelmeye gayret gösterdik. Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla tüm sorunların üzerine gideceğiz. Karşılaştığımız zorlukları ise şu şekilde sıralayabilirim. Öncelikle gelişen teknoloji ve vatandaşların internete olan merakı gazeteciliğin önüne geçti. Fakat vatandaşlarımız internette yapılan habercilikte sahtecilikle karşılaşılıyor ama biz hiçbir zaman sahte bir haber yapmadık ve yaptığımız haberlerin her zaman için arkasında durduk. Gazetenin en büyük sıkıntılarından bir tanesi de Kahramanmaraş’ın okuma alışkanlığının olmayışıdır. Vatandaşlar gazete okumak yerine haberleri internetten takip etmeyi tercih ediyorlar. Bu sorunların yanı sıra; Basın ve sivil toplum kuruluşları arasında ki kopukluklar. Sorunlarımızda en büyüğü ise Kahramanmaraş’ta İletişim Fakültesi’nin olmayışı aynı zamanda 2 yıllık bölümün dahi Kahramanmaraş’ta bulunmamasıdır. O nedenledir ki meslekle ilgili eğitim almış ve nitelikli insan kaynağı bulamıyoruz. İş yerine aldığımız elemanların birçoğu sıfırdan başlıyor ve biz burada yetiştiriyoruz. Yetiştirme sürecinde de pek çok zorlukla karşılaşıyoruz.

“ÇAĞIN GEREKLERİNE UYGUN HABERCİLİK ANLAYIŞIYLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”
Gazetenin internet sitesi olan www.marasmanset.com üzerinden artık canlı yayın yapmaya bunun yanında da görüntülü haberler geçmeye başladınız. Karşılaştığınız hangi yenilik veya olgu sizi canlı yayın yapmanıza ve görüntülü haberler geçmenize vesile oldu?

Biz Deka Medya Grup olarak çağın gereklerine uygun hangi yenilik olursa olsun takip etmeyi kendimize bir ilke edindik. Bu nedenle son yıllarda az öncede sözlerimde bahsettiğim gibi artık gazete kültürü yavaş yavaş azalıyor ve bunun yerine internet medyası rağbet görüyor. Bugün baktığınız zaman ulusal bazda birçok gazete baskısını durdu ve sadece internet veya televizyon üzerinden yayın hayatını sürdürmeye başladı. Dolayısıyla bizde bu trendi takip etmek ve bu trendden geri kalmamak adına www.marasmanset.com adlı gazetemizin internet sitesinden Web Tv olayını başlattık. Yani muhabirlerimiz herhangi bir haberde artık yalnızca fotoğraf çekmiyor. Bunun yanında muhabirlerimiz video da çekmeye başladı. Bu anlamda Manşet Gazetesi olarak görüntülü haberlerde geçmeye başladık. Yaklaşık 2 yıldır da yolumuza bu şekilde devam ediyoruz. Çok önemli toplantı veya programlarda bizde televizyon kanalları gibi internet adresimiz üzerinden ve sosyal medyamızdan canlı yayınlar verebiliyoruz. Deka Medya Grubu olarak bünyemizde barındırdığımız basın kollarıyla çağın gereklerine uygun haberleri halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da 14 yılda geldiğimiz süreçte, her geçen gün arttırdığımız çıtayı ilerleyen yıllarda daha da yukarılara çıkartarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

grandbet ekbonus.com Bonus Veren Siteler linkegit.com

bahis siteleri grandbetting cratosslot betkanyon albibet aresbet galabet maltcasino vdcasino baymavi supertotobet retrobet betasus betexper btcbahis betvole ngsbahis betmatik