KASKİ’den indirimli su ve içme suyu tarifesi

KASKİ’den indirimli su ve içme suyu tarifesi

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok, indirimli su tarifesi ile içme suyu tarifesi hakkında açıklamalarda bulundu.

VATANDAŞLARIMIZ SUYU % 50 İNDİRİMLE KULLANABİLİRLER

Altunok yaptığı açıklamada; ‘’Harp ve vazife malulleri, şehit ailesi, gazilerimiz, gazi dul eşleri, 65 yaş muhtaç aylığı alanlar ve devlet sporcu şeref aylığı bağlananların, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunca verilmiş olan kimlikleri ibraz etmek kaydı ile sadece ikamet ettikleri ve müstakil sayaç takılı olan meskenleri için kullandıkları su ve atık su bedeline %50 indirim uyguluyoruz. Özürlülük oranı %40 ve üzerindeki aile reisleri maaş almadıklarını ve vergi mükellefi olmadığını belgelemeleri halinde sadece ikamet ettikleri bir mesken için ayrı sayaç takılı olması kaydıyla % 50 indirimli su tarifesinden faydalanabilirler ’’dedi.

1184 ABONE, İNDİRİMLİ SU TARİFESİNDEN FAYDALANIYOR

Altunok konuşmasında, “İndirimli tarifeden faydalanan abone sayımız bu gün itibarıyla 1184’tür. Bu rakam bize az geldiği ve Kahramanmaraş’ta bu indirimden faydalanabilecek vatandaşlarımızın olduğunu düşündüğümüzden bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Vatandaşlarımız gerekli şartları taşıyıp, KASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvurmaları durumunda indirimli su tarifesinden faydalanabilirler” şeklinde konuştu.

ÇEVRE İLLERE GÖRE EN UCUZ SUYU KAHRAMANMARAŞ’LI KULLANIYOR

Altunok, konuşmasının devamında bir konuya da açıklık getirdi. ‘’KASKİ Genel Müdürlüğü kuruluşundan itibaren suyun fiyatında bir değişikliğe gitmemiştir. Çevre illere baktığımızda en ucuz suyu Kahramanmaraş kullanıyor. Şu anda Kahramanmaraş’ta 1m³ suyun bedeli, tüm vergiler dâhil 1,98 kuruştur. Bu rakam Malatya’da 2,30 kuruş, Kayseri’de 2,89 kuruş, Gaziantep’te 3,17 kuruş, Hatay’da 3,23 kuruş ve Adana’da 3,43 kuruştur” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER