Kahramanmaraş’ta toplu taşımaya bir zam daha!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ücretlerine sessiz sedasız zam yaptı. Güncellenen yeni rakamla Pazartesi gününden itibaren tam kart 4,40, indirimli kart (öğrenci) ise 3 TL’ye yükseldi.

Kahramanmaraş’ta toplu taşımaya bir zam daha!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) en son yaptığı fiyat artışıyla 12 Kasım cuma günü itibariyle tam kart ücretini 3,60 TL, indirimli (öğrenci) kartını ise 2,25 TL’ye yükselmişti. Aradan geçen süre zarfında her kalemde olduğu gibi akaryakıta da zam gelirken, ortaya çıkan maliyet artışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi bunu toplu taşıma ücretlerine yansıttı. Bu bağlamda Pazartesi gününden itibaren tam kart ücreti 4,40 TL’ye indirimli (öğrenci) kart ücreti ise 3 TL’ye çıkarıldı.

Yapılan fiyat artışı piyasanın artışına göre birçok vatandaş tarafından doğal olarak karşılanırken, bazı vatandaşlar fiyat artışının duyurulmadan, sessiz sedasız yapılmasına tepki gösterdi.

KULLAN-AT BİLETİNDE TEDARİK SORUNU!

Kullan-At biletin şu anda yurt dışından temin edilemediği için geçici olarak şoför kartı çıkarıldı. Böylece tam kartı veya indirimli kartı olmayan vatandaşlar, otobüs şoförünün kartı ile 5 lira karşılığında otobüse binebilecek.

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 11:40

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER