banner263

Kahramanmaraş’ta muhtarın ‘yol’ isyanı

Onikişubat İlçesi Vadi Mahallesi Muhtarı Yusuf Güler, mahalle sınırlarında yer alan ve çeşitli kazalara neden olan yola kavşak yapılması yönündeki başvurularının olumsuzlukla sonuçlandığını belirterek, yetkililerin duyarsızlığına isyan etti.

Kahramanmaraş’ta muhtarın ‘yol’ isyanı

Sümbüllü Yolu Süleyman Çelebi Caddesi, Bahariye konutları civarında çift şeritli yol bulunmasına karşın yolun devamında şeridin teke düşmesi kazalara her geçen gün davetiye çıkartırken, Vadi Mahallesi Muhtarı Yusuf Güler, 2 yıldan beri bu yola kavşak ve ışıklandırma çalışması yapılması için yaptığı tüm başvuruların sonuçsuz kaldığını söyledi. Muhtar Güler, sosyal medya hesabından durumu anlatan bir paylaşım yaparak, sitem etti.

2 YILDIR MÜCADELE EDİYORUM”
‘Sümbüllü Yolu Hikâyesi’ başlığı altında yola ilişkin verdiği mücadeleyi anlatan Muhtar Güler, “Sümbüllü Yolu Hikâyesi; Çeşitli kazaların yaşandığı insanlar ve araçlar için tehlike arz eden bu yol için yaklaşık iki yıldır mücadele etmekteyiz. Gerek yazılı gerekse Büyükşehir belediyesi muhtarlık işleri sistemi üzerinden çeşitli tarihlerde yaptığımız başvurulara verilen cevaplar; ‘Yatırım programında’ denilmesine rağmen henüz bir yol alamadık. 2021 Nisan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Melike Hanım, Fatih Adanır Bey'le konuşmamı ve yardımcı olacağını belirtti. Fatih Bey, ‘Muhtarım maalesef sizin hiçbir müracaatınız yok’ dediğinde diyecek bir şey bulamadım. Bazı kişiler biz bu memlekete nasıl hizmet ederiz diye değil de ben şu koltuğa nasıl otururum ya da bazı şahısları milletin gözünde nasıl itibarsız hale getiririm diye uğraşıyorlar diye de düşünmeden edemiyorum. Takdir kamuoyuna aittir” ifadelerine yer verdi.

Haber: Burhan Karagöz

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 18:24

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER