Kahramanmaraş'ta marketlere fahiş fiyat denetimi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde marketlere yönelik fahiş fiyat denetimleri devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta marketlere fahiş fiyat denetimi

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, zabıta ekiplerince ilçe genelinde yapılan denetimlerinde gıda ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin etiket, son kullanma tarihi ve gramajlarının kontrol edildiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kur yükselirken fiyat artışı yapan marketlerin kurdaki düşüşten sonra fiyatları indirip indirmediklerini denetlediklerini ifade etti.

Özellikle temel gıda ürünlerinde artan fahiş fiyatların önlenmesi adına gramaj, etiket, stokçuluk gibi vatandaşın mağduriyetine neden olacak girişimlerin önüne geçeceklerini aktaran Gürbüz, "Ne esnafımızın kur baskısı altında ezilmesine müsaade edeceğiz, ne de vatandaşımızı fırsatçıların insafına bırakacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Gürbüz, denetimlerde ortaya çıkan bir fahiş fiyat uygulaması yapanlara yönelik gerekli tutanakların hazırlandığını ve Ticaret İl Müdürlüğüne sevk edildiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 17:38

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
YORUMLAR
yurda özdemir
yurda özdemir - 1 ay Önce

Belediye ne zaman denetlenecek merak ediyorum.

KAHRAMANMARAŞLI
KAHRAMANMARAŞLI - 1 ay Önce

dolar 18 olduğunda arttırdıkları fiyatlar aynı tutuyorlar ve sanki indirm yapmış gibi 1 kaç kalemin fiyatını düşürüp indirim gibi gösteriyorlar 1 ocaktan itibaren zincir marketlerde 1 hafta alış veriş yapmayalım bakalım indirim oluyormu görelim

SIRADAKİ HABER