Kahramanmaraş’ta kolonya satışları düştü

Türkiye’nin koronavirüsle tanıştığı ilk dönemde yok satan kolonya, artık eskisi kadar rağbet görmüyor. Kolonya satıcısı Akbuldu, “Pandeminin ilk günlerine oranla satışlarımızda yüzde 60’a yakın bir düşüş var” dedi.

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs Türkiye’de de görülmesiyle birlikte virüsten korunmak için temizliğe önem katlanarak arttı. Özellikle kolonya ve dezenfektan satışlarında patlama yaşanırken, bu sektörde olan esnaflar hatrı sayılır bir kar elde etti. Ancak gelinen son süreçte Kahramanmaraş’taki kolonya satıcıları kolonyaya talebin azaldığını ifade ediyor. Kapalı Çarşı’da kolonya satışı yapan Ahmet Akbuldu, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada satışların pandeminin ilk günlerine oranla yaklaşık yüzde 60 düştüğünü söyledi. 

“GÜZEL SATIŞ YAPIYORDUK”

Akbuldu, konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Başka hijyenik ürünler mi kullanıyorlar bilmiyorum ama satışlarda bir düşüş var. Pandeminin ilk günlerinde güzel kolonya satışı yapıyorduk ama şimdi ilk günler gibi değil. Fiyat olarakta konuşacak olursak; salgının ilk sürecinde fiyatlar artmıştı, şu anda o fiyatlardan satışlarımız devam ediyor. Fiyatta bir düşüş olmadı.”

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 22:13

Kübra Şimşir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER