KAHRAMANMARAŞ’TA DONDURMA FESTİVALİ HEYECANI!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince düzenlenecek 1.Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali, 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KAHRAMANMARAŞ’TA DONDURMA FESTİVALİ HEYECANI!

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Müftülük meydanı ve valilik önünde düzenlenecek festival için hazırlıkların tamamlandığını belirtildi. 3 gün sürecek festival kapsamında sempozyum, güreş turnuvası, yemek yarışmaları, dondurma ikramları, Kabardinca dans performansları, halk oyunları gösterileri, ünlü sanatçıların sahne alacağı konserler olmak üzere birçok etkinlik düzenlenecek. Festival, 22 Eylül'de sempozyum ile başlayacak ve festival korteji gerçekleşecek. Organizasyon kapsamında festival için özel hazırlanan dondurma tırı 14 gün boyunca 11 ilde dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurmasının ve festivalin tanıtımı yapmak için yollara düştü. İstanbul, Trabzon, Ankara, Antayla gibi birçok büyükşehirde vatandaşları Maraş dondurmasının eşsiz lezzetiyle buluşturan tır, festivali tüm Türkiye'ye duyurmayı hedefliyor. Organizasyona uluslararası nitelik kazandıran farklı kültürlerin sergilendiği dostluk kardeşlik köprülerinin kurulduğu Kafkas Kültür Derneği Kabardinka Halk Oyunları ve uluslararası halk oyunları gösterileri izleyenleri büyüleyecek. 

AÇILIŞ GÖÇER’DEN KAPANIŞ İSE BOZ’DAN OLACAK
Adige Cumhuriyeti, KKTC, Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya’dan gelerek kültürlerini festivale taşıyacak halk oyunları ekipleri hem ülkelerinin tanıtılmasına hem de halklar arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan festival alanı izleyenlerin özellikle de çocukların eğlenceli ve hoşça zaman geçireceği bir yer olacak. Dondurma ikramı, basketbol, futbol, freestyle şov, disneyland ve edecan maskot karakterleri, kum saati gösterisi, bisiklet rampa ve janglör şovları, tahta bacak gösterisini vatandaşlar keyifle izleyecek. Her türlü eğlencenin ve farklı aktivitelerin yer alacağı festival de bir de yöresel yemek yarışması düzenlenecek. Festival boyunca Kahramanmaraşlılar 2 ünlü sanatçının konserini dinleme imkânı bulacak. Festivalin açılış konserinde sanatçı Ferhat Göçer, kapanış konserini ise pop müziği sanatçılarından Murat Boz gerçekleştirecek.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meraklı
Meraklı - 4 yıl Önce

Festival katılımcıları kimler acaba? Uluslararası denildiğine göre İtalyan dondurmalarının standı olacak mı? Katılımcı listesine nasıl ulaşabiliriz?

SIRADAKİ HABER