Kahramanmaraşlı vatandaşlar dikkat! Bu tarihlerde havadan takip edileceksiniz!

Kahramanmaraş’ta trafiğin yoğun olduğu güzergâhlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde 19 Kasım 2021 ile 27 Aralık 2021 tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince araçlar üzerinde drone denetimi yapılacak.

Kahramanmaraşlı vatandaşlar dikkat! Bu tarihlerde havadan takip edileceksiniz!

Kahramanmaraş’ta özellikle aşırı hız yapılması, araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlenmesi, modifiyeli ve tescilsiz araç kullanımı ile motosikletler üzerinde denetimlerin sıklaştırılması kent halkını memnun ederken bu kez ise 19 Kasım 27 Aralık tarihleri arasında drone denetimi başlıyor.

Konu hakkında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, şehirlerarası karayollarında gözlenen "sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek" gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak hava durumunun elverdiği ölçüde havadan özel trafik denetimi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından yapılmaktadır.

BU SUÇLARI İŞLEYEN YANDI!

İlimizde trafiğin yoğun olduğu güzergâhlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde, 19 Kasım 2021-27 Aralık 2021 tarihleri arasında; Tüm günlerde ilimizde hava araçlarıyla (Drone) özel trafik denetimi gerçekleştirilecektir. Havadan yapılacak denetimler; sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, Kırmızı Işık İhlali, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi kural ihlali yapan araçlar başta olmak üzere trafik kazalarına sebep olan diğer ihlallerde takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 16:08

Ahmet Güneçıkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER