banner263

Kahramanmaraş’ın kanayan yarası Aksu Çayı’na yorum yağdı!

“Aksu Çayı’nın temizlenmesi için büyük adım atılıyor” başlıklı servis ettiğimiz haber sosyal medyada yorum yağmuruna tutuldu. Kahramanmaraşlı vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumlarda çayın temizlenmesinde ümitli olmadıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş’ın kanayan yarası Aksu Çayı’na yorum yağdı!

Kahramanmaraş’ın özel konumu nedeniyle endüstri alanlarının daha çok akarsular içerisinde yoğunlaşması, bunun yanı sıra fabrika yöneticilerinin de akarsuları evsel ve endüstriyel atıklar için bir araç gibi görmesi Aksu Çayı’nı aşırı derecede kirletiyor. Fabrikaların atıklarının kirlettiği ve uzun yıllardır kirliliğin önüne geçilemediği Aksu Çayı’na bir türlü çare bulunamadı. Geçmiş yıllarda çayın temizlenmesi için bakanların katılımıyla çalıştaylar dahi düzenlenirken, şu ana kadar hiçbir gelişme yaşanmadı. Özellikle görüntü kirliliği ve çevreye yayılan kötü koku nedeniyle burada yaşayan vatandaşları tedirgin eden Aksu Çayı’nın temizlenmesi ve arıtma tesisinin yapım süreciyle ilgili AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal, önemli bir adım atarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşme sonrası Mustafa Varank ile çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Ahmet Özdemir, “Aksu Çayı’nın temizlenmesi için gerekli olan arıtma tesisinin yapımıyla ilgili süreci Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile istişare ettik. Nazik kabulleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz” dedi.

VATANDAŞ İNANMADI

Yapılan ziyaret üzerine konuyu haber ekibimiz “Aksu Çayı’nın temizlenmesi için büyük adım atılıyor” başlıklığı ile gündeme getirdi. Ancak, Kahramanmaraşlı vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumlarla Aksu Çayı’nın temizleneceğine inanmadıklarını, yıllardır hep aynı söylemlerin devam ettiğini belirtti. Yapılan yorumlar şu şekilde: 

Haber: Abdulsamet İspir

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 11:54

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER