Kahramanmaraş teröre sessiz kalmadı

Kahramanmaraş teröre sessiz kalmadı

Dağlıca baskınına tepki gösteren ve sosyal medya aracılığıyla organize olan bir grup vatandaş, Özel İdare önüne gelerek teröre tepki gösterdi. Terör örgütü aleyhine sloganlar atan grup basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

Önceki gün Dağlıca’da askeri zırhlı araca düzenlenen tuzaklı mayın sonucu meydana gelen olayda şehit olan 16 askerin acısı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Kahramanmaraş’ta sosyal medya üzerinden organize olan bir grup İl Özel İdaresi önüne toplanarak basın açıklaması yaptı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı basın açıklamasında 16 şehit için saygı duruşu düzenlendi ve İstiklal Marşı okundu. Basın açıklamasına caddeden geçen vatandaşlar da destek verdi.

Açıklamayı yapan Alperen Tongut hiçbir siyasi partinin mensubu olmadıklarını ve buraya siyaset yapmak için değil, teröre tepkilerini dile getirmek için arkadaşlarıyla birlikte geldiklerini söyledi.

Tongut; “içimiz içimizi yiyor, bu acıya yürek dayanmıyor. Hakkâri Yüksekova’(Dağlıca bölgesi) da yaşanan hain saldırı sonucu ocağına ateş düşen aileleri hatırladıkça kinleniyor, kinlendikçe bileniyor, bilendikçe keskinleşiyoruz. Bu ülkenin her karışında olan atalar kanından gelen yetkiyle soruyoruz; O mayınları MİT görmüyor mu? Görmüyorsa bu kurum neden var?

Kemse yanlış anlamasın siyaset filan yapmıyoruz, amacımız siyaset değil. Amacımız Türk vatanı. Sorunlar saymakla bitmez, biz çözüm önerisi sunuyoruz, kısa vadeli değil uzun vadeli Türk yurdunun güvenli olmasını istiyoruz. Gencecik evlatlarımızı soysuz kahpeler yüzünden kara toprağa vermek istemiyoruz. Askerliğin 12 Aylık bir tecrübe değil hayatın tamamı olduğunu hatırlatarak küçüklükten seçilen yetenekli vatan evlatlarıyla profesyonel bir ordu kurulsun istiyoruz. Sadece askerlikte değil diğer meslek gruplarını da bu şekilde oluşturacak bir eğitim sistemiyle şanlı mazimizin tekrar dirileceğine inanıyor, Türklük için hiçbir zorluktan kaçmayacak Türk gençlerinin olduğunu siz değerli soydaşlarımıza hatırlatıyorum” dedi.

Tonguç konuşmasını Hüseyin Nihal Atsız’ın Ebedi Yiğit isimli şiiriyle noktaladı.
Haber: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER