Kahramanmaraş Havalimanı’nda yine aynı arıza

Kipaş Holding’in Aydın'a kazandırdığı kağıt fabrikasının açılışına katılan ve özel uçakla Kahramanmaraş'a dönen yaklaşık 170 kişi havalimanında ILS cihazının çalışmaması nedeniyle Gaziantep'e inmek zorunda kaldı.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda yine aynı arıza

Kahramanmaraş’ın tek Holdingi konumunda bulunan Kipaş tarafından Aydın'ın söke ilçesine kazandırılan kağıt fabrikasının açılışı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen açılış törenine Kahramanmaraş’tanda siyasiler, bürokratlar, iş insanları ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 170 kişi katılım sağladı. Açılışa katılan heyet akşam saatlerinde özel bir uçakla İzmir havalimanından Kahramanmaraş’a inmek için uçuşa geçti. Ancak uçak Kahramanmaraş semalarına geldiği esnada pilotun iniş için ILS cihazı arızası nedeniyle sinyal alamıyoruz anonsu sonrası Gaziantep havalimanına zorunlu iniş gerçekleşti.

Uçak, sorunsuz bir şekilde Gaziantep Havalimanı’na zorunlu iniş yaparken,  yolcular, firma tarafından kara yoluyla Kahramanmaraş’a transfer edildi.

Daha önce de sık sık aynı arızadan dolayı uçaklar yine Gaziantep'e iniş gerçekleştirmişti.

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ede
Ede - 1 hafta Önce

Maraş sen hala uyu

SIRADAKİ HABER