Kahramanmaraş Gaziler Gününü törenlerle kutladı

Kahramanmaraş Gaziler Gününü törenlerle kutladı

Kahramanmaraş\'ta 19 Eylül Gaziler Günü, kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Göksun ilçesinde düzenlenen törende, Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Personel Yüzbaşı Ali Arı, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve Muharip Gaziler Derneği  Başkanı Mustafa Kanat tarafından kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı\'na çelenk sunuldu.Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından Kaymakam Ayhan, gazilerle sohbet etti.

Pazarcık
Pazarcık ilçesindeki törende, Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Bucak, Belediye Başkan Vekili Cemalettin Nadir Aras, kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı\'na çelenk sundu.Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Jandarma Astsubay Çavuş Nurdan Öztürk, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin her ferdinin gazilik ve şehitlik mertebesine ulaşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için gözünü kırpmadan savaşacağını söyledi.Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Andırın
Andırın ilçesindeki törende, Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur Keysan, Belediye Başkanı Baki Tezcan, Atatürk Ortaokulu Bahçesinde Atatürk Anıtı\'na çelenk sundu. Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Fatih Mehmet Akel, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin her ferdinin, yaşadığı hayatın geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu bildiğini kaydetti. Türk insanının gazi veya şehit olan atasını en derin duygularla anmakta olduğunu dile getiren Akel, tüm şehitleri rahmetle andığını, gazileri de saygıyla selamladığını belirtti.Program sonunda öğrenciler, gaziler gününün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Afşin
Afşin ilçesindeki törende, Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Demir ve Belediye Başkanı Vekili Sebahattin Atalay, kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı\'na çelenk sundu.

Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Jandarma Sağlık Astsubay Çavuş Soner Balta, törende yaptığı konuşmada, 19 Eylül Gaziler Günü\'nün, vatan için toprağa düşmüş, vatanı için kanını akıtmış, hayatının baharında \"Vatan\" demiş, \"Bayrak\" demiş, elini, kolunu, bacağını, gözünü ülkesine ve milletine helal etmiş Mehmetçikler için vefa günü olduğunu söyledi. Türk milletinin şartlar ne olursa olsun milli birliğinden ve vatanın bütünlüğünden taviz vermemenin mücadelesini, dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla sürdürdüğünü belirten Balta, \"Kahramanlık ve fedakarlıklarıyla milletimizin yolunu çizen ve aydınlatan gazilerimizin gününü kutlarken, ebediyete intikal eden gazilerimiz ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz\" diye konuştu. Konuşmaların ardından, Jandarma Üstçavuş Erkan Örs, \"Gazi\" şiirini, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ahmet Kartal ise \"Ordunun Duası\" adlı şiiri okudu. AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER