Kadınlar kadar erkekler de kendine bakıyor

Kadınlar kadar erkekler de kendine bakıyor

Kahramanmaraş’ta son yıllarda kozmetik ürünlerine olan ilgi bir hayli arttı. Kozmetik ürünler genç yaşlı her yaştan vatandaşın ilgisini çekiyor. Cilt bakım ürünlerine olan talebin fazla olduğunu belirten kozmetikçi Hakan Kireççi, “Bayanlar kadar erkek müşterilerimiz de var” dedi.

Kahramanmaraş’ta sayısı her geçen gün artan parfümeri ve kozmetik ürün mağazalarına vatandaşların talebi her geçen gün artıyor. Konuyla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan özel bir mağazanın satış müdürü olan Hakan Kireççi, kadınlar kadar erkeklerin de kozmetik ürünlerine olan ilgisinin gün geçtikçe daha da arttığını söyledi. Kahramanmaraş’ta kozmetiğe olan ilgi kadınlar arasında oldukça iyi seviyede olduğuna da değinen Kireççi, genel olarak bakıldığında son yıllarda hem kadınların hem de erkeklerin kozmetik ürünlere olan ilgisinin oldukça arttığını vurguladı. Konuşmasının devamında kozmetik ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken noktalar değinen Kireççi, “Kadınların kozmetiğe olan fakat kozmetik alanında kadınlar bilinçsizdir. Kahramanmaraş kadınları genel anlamda kendilerine uygun olanları değil de birbirinden gördüklerini alıyor. Bunun sonucunda sağlıklı bir tüketim oluşmuyor. Birçok kadın sağlığını düşünmeden kendi aralarında kalitesiz ürünler satıyor” dedi.

“KADINLAR KADAR ERKEKLER DE BAKIM YAPIYOR”

Kozmetik ve cilt bakım ürünlerine bayanlar kadar erkeklerinde ilgi gösterdiğini ifade eden Kireççi, birçok üründen erkeklerinde faydalandığını söyledi. Kireççi, “Erkekler, saç bakımı güneş kremi, cilt kremi, ayak kremi gibi birçok kozmetik ürünleri erkeklerin de çok fazla ilgisini çekiyor. Kahramanmaraş’ta kozmetik ve cilt bakım ürünlerine bayanlar kadar erkeklerde ilgili” ifadelerini kullandı.

KALİTESİZ KOZMETİK ÜRÜNLERİ CİLT KANSERİNE NEDEN OLABİLİR

Kozmetik ve cilt bakım ürünleri alırken kalitesine ve ürün hakkında iyi araştırmalar yapılması gerektiğine değinen Kireççi, piyasada birçok sahte ürünün dolaştığını vurguladı. Kireççi, “İnsanların kozmetik ve cilt bakım ürünlerini alırken daha araştırmacı olmaları gerekir. Kulaktan dolma bilgilerle değil de gidip bizzat görerek ürünleri iyice araştırarak alış-veriş yapmaları gerektiğini öneriyorum. Kalitesiz kozmetik ürünleri insan sağlığına çok ciddi zararlar verebilir. Örneğin, Kalitesiz rimeller insanların göz pınarlarını kurutabilir. Aynı zamanda cilt hastalıklarına ve cilt kanserine yakalanmasına neden olur. Kadınları buradan uyarıyorum. Kozmetik ürünleri alırken çok dikkatli olsunlar fiyatına değil de insan sağlığı açısından uygun mu değil mi ona bakmaları gerektiğini öneriyoruz” dedi.

Haber: Kübra Dilbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER