İsmi okulda yaşayacak

İsmi okulda yaşayacak

Bir süre önce ameliyat olan Türk edebiyat tarihinin mihenk taşlarından Kahramanmaraşlı şair-yazar Bahaettin Karakoç, kendisini ziyaret eden Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in sürpriziyle duygulandı.

Yazdığı şiirlerle ismini dünyaya duyuran Türk Edebiyatının mihenk taşlarından ünlü şair Bahaettin Karakoç’un ismi bir okula verildi. Vali Güvençer ismini verdikleri bu okulda Karakoç gibi değerli yazarların yetişmesi temennisinde bulundu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir süre önce başarılı bir ameliyat geçiren Şair Bahaettih Karakoç’u Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt evinde ziyaret etti.

Vali Güvençer ziyarette Karakoç’a bir sürpriz daha yaparak isminin Onikişubat Mahallesinde yapımı tamamlanan 24 derslikli bir okula verildiğini söyledi. Vali Güvençer, “Siz Türk Edebiyatına önemli eserler vermiş bir şairsiniz, inşallah ismini verdiğimiz bu okuldan sizin gibi değerli yazar ve şairler edebiyatımıza katkılar sürdürmeyi nasip etsin” dedi.

Duygulanan Şair Bahaettin Karakoç ise; “İsim verilebilir, başka bir zaman da birileri gelir bu ismi değiştirebilir, bu o kadar çok önemli değil. Önemli olan gönlünüzden kopan sesi uygulamaya döken siz Sayın valim ve İl Milli eğitim Müdürüm bunu düşünmüş olmanız benim için önemli. Allah razı olsun” dedi.
Haber: Y. Onur Türkön

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER